Aukcja lalek ruszyła

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Aukcja lalek ruszyła

Znana aktorka – Patrycja Hurlak – wystawiła na aukcję drogocenną kolekcję lalek Barbie, by ratować uzależnioną młodzież w ośrodku prowadzonym przez białostocką Caritas.

23 listopada 2016 r. o godz. 18:00 w Domu Aukcyjnym „Rempex” przy ul. Karowej 31 w Warszawie odbędzie się aukcja lalek Barbie z kolekcji p. Patrycji Hurlak, aktorki znanej między innymi z seriali tj.: Klan, M jak Miłość, Egzamin z Życia, Blondynka, Na Wspólnej oraz autorki głośnej autobiograficznej książki pt. „Nawrócona wiedźma”.

Aukcja jest dostępna online pod adresem:
http://www.rempex.com.pl/wydarzenia/354-swiat-lalek-barbie-patrycji-hurlak/przedmioty

Kolekcja liczy ponad 100 pozycji, wszystkie lalki są oryginalne, zbierane były od lat 80-tych. Najstarsza pochodzi z 1963 roku. Wszystkie mają znaczenie sentymentalne, p. Patrycja zbierała je jako mała dziewczynka, a później jako osoba dorosła. Każda lalka jest warta kilkaset złotych, najdroższa kosztowała 1500 zł.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na ratowanie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. Placówka położona jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od zgiełku miasta. To idealne miejsce, aby uporządkować swoje życie na nowo. Metanoia (z gr. Przemiana) od 16 lat niesie pomoc uzależnionym dzieciom i młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Leczenie jest dobrowolne, ale trafiają tu także osoby z nakazem sądowym. Program terapeutyczny trwa dwanaście miesięcy. Metanoia jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych ośrodków leczenia uzależnień dla młodzieży w Polsce. Jest także jedyną placówką na Podlasiu skierowaną do nieletnich. Niestety z powodów finansowych grozi jej zamknięcie. Potrzebny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. Na chwilę obecną udało się pozyskać zaledwie połowę wymaganej kwoty.