XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2016

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2016

Dzisiaj mamy I niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

9 listopada – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża, Doktora Kościoła.

11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Marcin. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

11 listopada – Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby wspólnie modlić się w intencji Ojczyzny. Po mszy św. wieczór patriotyczny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

Od 7 listopada w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy zaangażowali się w tegorocznej kweście na rzecz utrzymania i prac na cmentarzu. Zostało zebrane 6784 zł.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na złocenie głównego ołtarza w naszym kościele.

W poniedziałek 7 listopada w Bazylice Metropolitalnej w Białymstoku rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia zaproszona jest na 9 listopada.

W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Kościół prześladowany.

Zapraszamy na wyjazd rodzinny do Suwałk Auaparku i klasztoru na Wigrach  wraz z poczęstunkiem w pizzerii. Wyjazd 12.11 o godz. 8.30. koszt 40 zł .