OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (6.11.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (6.11.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(6.11.2016r.)

1.     Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W październiku zebrano 746zł.

3.     W poniedziałek, 7 listopada, rozpocznie się w Bazylice Katedralnej, Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, codziennie o godz. 18.00.

4.     W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego.

5.     W piątek, 11 listopada, przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 7.00 i 17.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dyspensa biskupów.

6.     W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia. W pozostałych pięciu świątyniach naszej Archidiecezji, w których zostały otwarte Drzwi Święte, tego dnia będą celebrowane Msze św. dziękczynne za łaski Roku Miłosierdzia.

7.     Stowarzyszenie « Otwarty Dom » Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 30 zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 22 grudnia 2016 roku – 4 stycznia 2017 roku. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 17.11.2016 o godz. 17:00/czwartek/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8 w Białymstoku.

Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów:
Ireny Stankiewicz – Prezes Stowarzyszenia– telefon: 695 629 678
Ewa Tyburczy – Skarbnik  Stowarzyszenia– telefon: 516 142 904

8.     W przyszłą niedzielę we Mszy Świętej o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Świętej konferencja. Obecność obowiązkowa!!

9.     Również tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na Kościół prześladowany.

10.     Kółka Różańcowe z naszej parafii złożyły ofiarę w wysokości 600 zł. Na budowę Kościoła. Bóg zapłać za ten dar.

11.    W zakrystii można nabyć listopadowy numer: „Drogi Miłosierdzia”. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Tematem numeru są słowa „Bądźcie mocni w Chrystusie”. Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Na ten temat wypowiadają się teolog dogmatyk i wieloletni egzorcystą. Proponujemy też skierowany przede wszystkim do rodziców i wychowawców artykuł poświęcony aktualnym zagrożeniom niesionym przez współczesną kulturę masową. W numerze tym znajdziemy też materiały poświęcone bieżącym wydarzeniom: zamknięciu Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz powierzeniu Chrystusowi Królowi Kościoła w Polsce i całej naszej Ojczyzny, które odbędzie się 19 listopada w Krakowie, a następnego dnia we wszystkich parafiach w Polsce.

Co robić, kiedy twoje ufne i pogodne dziecko z dnia na dzień staje się kimś zupełnie obcym? Zamiast uśmiechu, radości, dobrych relacji – pojawia się oschłość, brak zainteresowania nauką czy wspólną modlitwą. Znajomi stają się ważniejsi od rodziny. Dziecięcy pokój przypomina pole bitwy. A kolejne próby nawiązania kontaktu z dzieckiem – skutkują pogłębiającym się poczuciem twojej klęski jako rodzica i katolika… http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/sos-dla-wspt-mainmenu-99/relacje-mainmenu-101/615-bunt-na-pokadzie
Spotkanie odbędzie się 26 listopada (sobota) o godz. 10.00 w Kinie TON przy Rynku Kościuszki w Białymstoku.

PROGRAM:
10:00 Wprowadzenie w rekolekcje, modlitwa wspólnotowa
10:15 Konferencja: “Jesteś bardzo dobrym rodzicem i masz prawo do błędów”
10:45 Medytacja: “Jestem z Ciebie zadowolony”
11:15 Warsztat: „Dobra myśl o swoim dziecku”
11:30 przerwa
12:00 Konferencja: “Młody człowiek w gąszczu autorytetów czyli walka o tożsamość”
12:45 Warsztat: “Rynek Autorytetów”
13:30 Obiad
14:30 Warsztat: “Podróż w dookoła światów czyli co jest dla Ciebie najważniejsze”
14:45 Konferencja: “Bunt młodych czyli dla każdego coś praktycznego”
15:30 Warsztat: „Jak mówić do swojego zbuntowanego nastolatka?”
16:00 panel dyskusyjny
17:30 przerwa
18:00 Eucharystia z modlitwą o odnowienie relacji rodzice – zbuntowane dzieci

Koszt uczestnictwa to 10zł. Obiad za dodatkową opłatą 10zł.

Rejestracja na rekolekcje pod adresem e-mail: rogrze@interia.pl

Bilety do nabycia w Księgarni Katolickiej św. Kazimierza w budynku Kina TON od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 oraz soboty w godz. 9.00-14.00
https://www.facebook.com/events/686041514896064/