Ogłoszenia 32 Niedziela zwykła – 2016-11-06

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia 32 Niedziela zwykła – 2016-11-06

* W tym tygodniu:
9 listopada – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
10 listopada – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
11 listopada – Wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. W związku z tym, że jest to piątek, biskupi diecezjalni udzielają dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
12 listopada – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika

* Jutro w Katedrze Białostockiej rozpoczyna się Nowenna Opieki Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Do udziału w Nowennie nasza parafia w sposób szczególny jest zaproszona w piątek, 11 listopada na godz. 18.00.

* W piątek, 10 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Będzie ona odmawiana w dni powszednie po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 9.00

* W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas I, II i III przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Natomiast w czasie mszy o godz. 12.30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

* Dzisiaj przed kaplicą można nabyć nowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia”.

* Nasza kaplica jest otwarta codziennie od porannej do wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Jezusa w ciągu dnia i adorowania go.

* Zapraszamy dorosłych do Chóru parafialnego. Prosimy zgłaszać się do pana organisty.

* Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę http://mamatataidzieci.pl/

* W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła
Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia.