XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2016r.

1/ Dziś ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na AWSD w Białymstoku.

2/ Dziękuję za sprzątnięcie kościoła. Zapraszam chętne osoby do sprzątania w przyszłą sobotę.

3/ Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Białostocki, zaprasza kapłanów, rodziny zakonne i wszystkich wiernych Archidiecezji Białostockiej do udziału w dorocznej Nowennie Opieki i w Uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, w dniach od 7 do 16 listopada 2016 roku. Nabożeństwa odbywać się będą w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00. Nasza parafia została zaproszona 9 listopada. Zachęcamy do udziału w Nowennie.

4/ Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza w ramach Nowenny na Spotkanie Młodzieży na „DZIEŃ U MAMY” w dniu 12 listopada Miejscem spotkania będzie tak jak w ubiegłych latach Zespół Szkół Katolickich, przy ul. Kościelnej 3. Początek o godz. 16. Zawiązanie wspólnoty, Konferencja z przedstawieniem, Eucharystia w Archikatedrze Białostockiej i Nowenna Młodych przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich. Jest to też spotkanie, które wpisuje się w przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

5/ KEP udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 11 listopada 2016 r. Msza św. w tym dniu o godz. 18.00.

6/ Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na zakup oleju opałowego do naszego kościoła, a do puszek na Kościół prześladowany.

7/ Poświecenie książeczek dzieciom z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej, w przyszłą niedzielę 13 listopada podczas Mszy św. o godz. 11.30.

8/ W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będą Siostry od Aniołów, które podzielą się z nami świadectwem wiary. Przybliżą nam również obecność Aniołów. Wieczorem po Mszy św. o godz.18.00 poprowadzą uwielbienie z Aniołami. Serdecznie zapraszamy.

9/ W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca
Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny
Opieki NMP Matki Miłosierdzia. W pozostałych pięciu świątyniach naszej Archidiecezji, w których zostały otwarte Drzwi Święte, tego dnia będą celebrowane Msze św. dziękczynne za łaski Roku Miłosierdzia.

10/ W dniach 25 – 27 listopada odbędzie się wyjazd młodzieży oazowej i gimnazjalnej.  Osoby, które jeszcze nie odebrały zgody na wyjazd powinny zgłosić się do ks. Rafała.