Zostań „Honorowym Dawcą Dobroci”

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Zostań „Honorowym Dawcą Dobroci”

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią

Nieuchronnie zbliża się zamknięcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w którym Papież Franciszek wraz z całym Kościołem głosił czas szczególnej łaski. Za nami wiele pięknych wydarzeń w kościele w kraju i na świecie. 1050 rocznica Chrztu Polski czy Światowe Dni Młodzieży to tylko te największe i najbardziej spektakularne. Dużo więcej lokalnych inicjatyw w parafiach, szkołach i wspólnotach ubogaciły obchody tego wyjątkowego roku danego nam od Boga przez ręce Ojca Świętego.

Zamknięcie Roku Miłosierdzia to doskonały moment na wgląd we własne serce i refleksję: na ile osobiście zaangażowaliśmy się w czynienie miłosierdzia w tym czasie? I choć w tym krótkim rachunku sumienia możemy wypaść kiepsko, to nie znaczy, że jesteśmy na tzw. straconej pozycji. Wciąż jeszcze możemy odpowiedzieć na wołanie Papieża i czynić miłosierdzie wszędzie tam, gdzie czeka na ratunek człowiek dotknięty biedą, bólem czy cierpieniem.

Znane powiedzenie mówi, że ‹‹„przypadek” to drugie imię Pana Boga››, że przypadki występują wyłącznie w gramatyce, a w życiu wszystko, co się dzieje ma swoje miejsce w Bożym planie. Przekonani o tej prawdzie wierzymy, że Pan Bóg przewidział nasze dotychczasowe starania o znalezienie ludzi dobrej woli, którzy zechcą wspierać dzieła miłosierdzia białostockiej Caritas. Od kilku lat 21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. W tym roku sąsiaduje on z zamknięciem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. To nie przypadek. Widzimy w tym wezwanie, aby nie poprzestawać na czynieniu miłosierdzia tylko „od święta” w wyznaczonym czasie, ale by niesienie miłosierdzia i dobroczynność stały się naszą codziennością.

20 listopada 2016 r. już po raz trzeci wolontariusze Caritas Archidiecezji Białostockiej będą zapraszać wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi wyjątkowej wspólnoty „Honorowych Dawców Dobroci”. Każdy członek tego niezwykłego „klubu” wypełniając specjalna deklarację zobowiązuje się do comiesięcznego wsparcia podopiecznych Caritas poprzez wpłatę dowolnej kwoty na cele statutowe organizacji. Takie systematyczne ofiary pomagają skutecznie i regularnie pomagać tym, którzy na co dzień borykają się z wielkimi problemami: ubóstwem, chorobą czy wykluczeniem społecznym. Deklaracje te (dostępne w bieżącym wydaniu „Dróg Miłosierdzia”) będą rozdawane w białostockich parafiach oraz galerii handlowej.

Zamknięciu Roku Miłosierdzia i obchodom Dnia Dobroczynności będzie również towarzyszył koncert charytatywny Piergiorgio Patruno (Mr.George), który zagra największe przeboje z ostatnich i dawnych lat. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 13  listopada o godz. 19.00 W Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym przy ul. Kościelnej w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy

Zostań „Honorowym Dawcą Dobroci” i czyń miłosierdzie!