2016-10-26 Środa – Rozważania

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – 2016-10-26 Środa – Rozważania

2016-10-26Łk 13,22-30
TAK NAUCZAJĄC, SZEDŁ PRZEZ MIASTA I WSIE I ODBYWAŁ SWĄ PODRÓŻ DO JEROZOLIMY. RAZ KTOŚ GO ZAPYTAŁ: PANIE, CZY TYLKO NIELICZNI BĘDĄ ZBAWIENI? ON RZEKŁ DO NICH: USIŁUJCIE WEJŚĆ PRZEZ CIASNE DRZWI; GDYŻ WIELU, POWIADAM WAM, BĘDZIE CHCIAŁO WEJŚĆ, A NIE BĘDĄ MOGLI. SKORO PAN DOMU WSTANIE I DRZWI ZAMKNIE, WÓWCZAS STOJĄC NA DWORZE, ZACZNIECIE KOŁATAĆ DO DRZWI I WOŁAĆ: PANIE, OTWÓRZ NAM! LECZ ON WAM ODPOWIE: NIE WIEM, SKĄD JESTEŚCIE. WTEDY ZACZNIECIE MÓWIĆ: PRZECIEŻ JADALIŚMY I PILIŚMY Z TOBĄ, I NA ULICACH NASZYCH NAUCZAŁEŚ. LECZ ON RZECZE: POWIADAM WAM, NIE WIEM, SKĄD JESTEŚCIE. ODSTĄPCIE ODE MNIE WSZYSCY DOPUSZCZAJĄCY SIĘ NIESPRAWIEDLIWOŚCI! TAM BĘDZIE PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW, GDY UJRZYCIE ABRAHAMA, IZAAKA I JAKUBA, I WSZYSTKICH PROROKÓW W KRÓLESTWIE BOŻYM, A SIEBIE SAMYCH PRECZ WYRZUCONYCH. PRZYJDĄ ZE WSCHODU I ZACHODU, Z PÓŁNOCY I POŁUDNIA I SIĄDĄ ZA STOŁEM W KRÓLESTWIE BOŻYM. TAK OTO SĄ OSTATNI, KTÓRZY BĘDĄ PIERWSZYMI, I SĄ PIERWSI, KTÓRZY BĘDĄ OSTATNIMI.
Kiedy wiemy o ważnym dla nas spotkaniu, bardzo często w myśli piszemy jego scenariusz. Wyobraź sobie, że zadzwoniłby do ciebie papież Franciszek zapraszając cię na kawę(z tym Papieżem wszystko możliwe 😉 ). Z pewnością myślałbyś o czym chciałbyś Ojcu Świętemu powiedzieć, o co zapytać, itd. Najważniejsze spotkanie naszego życia będzie miało miejsce w chwili naszej śmierci. I mamy pewność, że ono nastąpi. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym jak będzie wyglądało twoje spotkanie z Jezusem w gonienie twojej śmierci? Czy gdyby to się stało dzisiaj, to wiesz już co Mu powiesz? Dzisiejsze Słowo nas wytrąca z uśpienia i przypomina, że wtedy nie wystarczy powiedzieć, że nasze nazwisko figuruje w parafialnej kartotece. Nie wystarczy nawet to, że siadaliśmy z Jezusem do jednego stołu na Eucharystii. Może warto dzisiaj w obliczu tego Słowa, trochę zlustrować swoje życie i wreszcie zacząć żyć po Jezusowemu. Bo chyba byłoby trochę szkoda po tych wszystkich latach spędzonych na Ziemi usłyszeć: „Nie wiem skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie”. Znacznie lepiej na poważnie i prawdziwie tu na Ziemi przystąpić do Jezusa i trwać z bliskości z Nim na wieczność.
Dobrego dnia