Lalki Barbie na ratunek uzależnionej młodzieży

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Lalki Barbie na ratunek uzależnionej młodzieży

Znana aktorka wystawia na aukcję drogocenną kolekcję lalek Barbie, by ratować ośrodek Metanoia.

23 listopad 2016 r. o godz. 18:00 w Domu Aukcyjnym „Rempex” w Warszawie odbędzie się aukcja lalek Barbie z kolekcji p. Patrycji Hurlak, aktorki znanej między innymi z seriali tj.: Klan, M jak Miłość, Egzamin z Życia, Blondynka, Na Wspólnej oraz autorki głośnej autobiograficznej książki pt. „Nawrócona wiedźma”.

Kolekcja liczy ponad 100 pozycji, wszystkie lalki są oryginalne, zbierane były od lat 80-tych. Najstarsza pochodzi z 1963 roku. Wszystkie mają znaczenie sentymentalne, p. Patrycja zbierała je jako mała dziewczynka, a później jako osoba dorosła. Każda lalka jest warta kilkaset złotych, najdroższa kosztowała 1500 zł.

„Oddaję w Państwa ręce moją osobistą kolekcję oryginalnych lalek Barbie firmy Mattel wraz z akcesoriami. Lalki Barbie zbierałam od wczesnego dzieciństwa, choć w czasach PRL-u rodzice musieli się mocno natrudzić, żeby sprawić dziecku taką radość, bo lalki były dostępne w kraju jedynie w Pewexie. Do niedawna kolekcja, wystawiona w gablotach, w moim rodzinnym domu, cieszyła jedynie moje oczy, moich najbliższych i nielicznych dziennikarzy, którzy część lalek mogli sfotografować. Szykując tę kolekcję do sprzedaży, wyrwałam sobie kawałek serca, bo z każdą lalką, czy zestawem mebelków, jest związana pewna historia. Mam nadzieję, że Państwa pomoc tej cudownej młodzieży na zawsze zapadnie w serca wszystkich, a pamiątka tej pomocy – lalki, będą cieszyły Państwa długie lata” – opowiada Patrycja Hurlak.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na ratowanie ośrodka dla uzależnionych dzieci i młodzieży Metanoia. Placówka położona jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od zgiełku miasta. To idealne miejsce, aby uporządkować swoje życie na nowo. Metanoia (z gr. Przemiana) od 16 lat niesie pomoc uzależnionym dzieciom i młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Leczenie jest dobrowolne, ale trafiają tu także osoby z nakazem sądowym. Program terapeutyczny trwa dwanaście miesięcy. Metanoia jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych ośrodków leczenia uzależnień dla młodzieży w Polsce. Jest także jedyną placówką na Podlasiu skierowaną do nieletnich. Niestety z powodów finansowych grozi jej zamknięcie. Potrzebny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. Na chwilę obecną udało się pozyskać zaledwie połowę wymaganej kwoty.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej dobroczynnej aukcji, która będzie  równocześnie prowadzona online, dlatego każda osoba na świcie będzie mogła w niej uczestniczyć. Natomiast osoby, które chcą wesprzeć ośrodek już teraz, mogą to zrobić przez stronę internetową http://caritas.bialystok.pl/wp-content/plugins/darowizny/form.php lub wpłacając środki na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem: Matanoia.