2016-10-17 Poniedziałek – Rozważania

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – 2016-10-17 Poniedziałek – Rozważania

2016-10-17Łk 12,13-21
KTOŚ Z TŁUMU RZEKŁ DO JEZUSA: NAUCZYCIELU, POWIEDZ MOJEMU BRATU, ŻEBY SIĘ PODZIELIŁ ZE MNĄ SPADKIEM. LECZ ON MU ODPOWIEDZIAŁ: CZŁOWIEKU, KTÓŻ MIĘ USTANOWIŁ SĘDZIĄ ALBO ROZJEMCĄ NAD WAMI? POWIEDZIAŁ TEŻ DO NICH: UWAŻAJCIE I STRZEŻCIE SIĘ WSZELKIEJ CHCIWOŚCI, BO NAWET GDY KTOŚ OPŁYWA [WE WSZYSTKO], ŻYCIE JEGO NIE JEST ZALEŻNE OD JEGO MIENIA. I OPOWIEDZIAŁ IM PRZYPOWIEŚĆ: PEWNEMU ZAMOŻNEMU CZŁOWIEKOWI DOBRZE OBRODZIŁO POLE. I ROZWAŻAŁ SAM W SOBIE: CO TU POCZĄĆ? NIE MAM GDZIE POMIEŚCIĆ MOICH ZBIORÓW. I RZEKŁ: TAK ZROBIĘ: ZBURZĘ MOJE SPICHLERZE, A POBUDUJĘ WIĘKSZE I TAM ZGROMADZĘ CAŁE ZBOŻE I MOJE DOBRA. I POWIEM SOBIE: MASZ WIELKIE ZASOBY DÓBR, NA DŁUGIE LATA ZŁOŻONE; ODPOCZYWAJ, JEDZ, PIJ I UŻYWAJ! LECZ BÓG RZEKŁ DO NIEGO: GŁUPCZE, JESZCZE TEJ NOCY ZAŻĄDAJĄ TWOJEJ DUSZY OD CIEBIE; KOMU WIĘC PRZYPADNIE TO, COŚ PRZYGOTOWAŁ? TAK DZIEJE SIĘ Z KAŻDYM, KTO SKARBY GROMADZI DLA SIEBIE, A NIE JEST BOGATY PRZED BOGIEM.
Każdy z nas w coś inwestuje. I dobrze. Tylko czytając to Słowo z łukaszowej Ewangelii dobrze jest zadać sobie pytanie o to gdzie lokuję swoje inwestycje. Czy przypadkiem nie jest tak, że wciąż inwestujesz w relacje, rzeczy i jesteś już tym wszystkim bardzo zmęczony. A na dodatek jedynym widocznym efektem jest zadyszka? Zatrzymaj się! Dokąd pędzisz? Przypomnij sobie sytuacje kiedy już w coś/kogoś bardzo inwestowałeś, a okazało się, że to był przysłowiowy pusty worek. Wszystko wypadło i przepadło bezpowrotnie. A tobie pozostała frustracja.
Kiedyś kolega opowiadał jak zadzwonił do niego przedstawiciel jednej z firm ubezpieczeniowych tłumacząc jaką to doskonałą ma mu ofertę. Znajomy wysłuchał cierpliwie i zadał jedno pytanie: Czy pańska oferta gwarantuje też życie wieczne? Po drugiej stronie słuchawki zapadło krępujące milczenie. A potem prośba o powtórzenie pytania. Więc mój znajomy ze stoickim spokojem pyta: Czy pańska oferta gwarantuje życie wieczne? I odpowiedź konsultanta: No wie pan, no chyba, no raczej nie. Na co mój kolega skwitował krótko: To macie bardzo przeciętną ofertę, a ja nie jestem przeciętny.
Ty też nie jesteś przeciętny. Jesteś kimś wyjątkowym. Zacznij więc inwestować także nieprzeciętnie.