Zapraszamy na wystawę

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Zapraszamy na wystawę

Zapraszamy na wystawę fotografii pt. „Metanoia. Wybieram życie” autorstwa Kamila Niewiadomskiego oraz Krzysztofa Grabskiego do Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego przy ul. Warszawskiej 48 w Białymstoku.

 Wystawa prezentuje działalność Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia” w Czarnej Białostockiej.  Jest to placówka Caritas Archidiecezji Białostockiej, która od ponad 15 lat cieszy się opinią jednego z najbardziej skutecznych ośrodków w Polsce. Zajmuje się terapią młodzieży uzależnionej, bądź zagrożonej uzależnieniem w wieku od 13 do 19 roku życia. Ze względu na ochronę wizerunku podopiecznych ośrodka, twarze uczestników pozostają zakryte lub niewidoczne.

Wystawie towarzyszy grafika „Z ciemności” przedstawiająca słynnego nosorożca –daru dla Papieża. Zanim dar trafi do Watykanu jego misją jest pozyskanie funduszy na remont ośrodka Metanoia. Aby wesprzeć akcję należy wpisać się do księgi pamiątkowej oraz złożyć datek do skarbony. Istnieje również możliwość złożenia swojego podpisu na odwrocie grafiki poprzez wsparcie finansowe projektu. Koszt takiej cegiełki wynosi 1000 zł.

Wystawę można oglądać do końca października 2016 r.

Informacja o autorach:

Kamil Niewiadomski jest entuzjastą fotografii oraz pasjonatem motoryzacji. Krzysztof Grabski jest młodym fotografem szukającym nowego spojrzenia na świat. Ma duszę artysty szukającego wyzwań.