Ogłoszenia – 2016-10-09 – 28 Niedziela zwykła

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 2016-10-09 – 28 Niedziela zwykła

* W tym tygodniu
13 października Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
15 października Wspomnienie św. Teresy od Jezusa

* W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budowę kościoła i plebani.

* Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

* W naszym mieście od kilku lat funkcjonuje Budżet Obywatelski; propozycje pomysłów na inwestycje, zgłaszane przez mieszkańców Białegostoku, które następnie poddaje się pod ogólnomiejskie głosowanie. Zwycięskie projekty są następnie realizowane. W tym roku jednym z projektów jest możliwość odnowienia parku przy ulicy Szkolnej i stworzenie tam pięknego miejsca sportowo-rekreacyjnego dla wszystkich mieszkańców Starosielc. Aby to było możliwe, prosimy o głosy na ten projekt.

* Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul Kościelnej IA, zaprasza na cykl spotkań o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego największego poety, który tworzył w Białymstoku. Pierwsze spotkanie pt. „Słowo i dzieje” odbędzie się w piątek, 14 października 2016 r. o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz oraz historyk prof. Józef Maroszek.

* Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 16 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.