OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (9.10.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (9.10.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(9.10.2016r.)

1.     Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

2.     Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.

3.     W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii.

4.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe można wziąć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.

5.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

6.     Również w przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyli uczniowie klasy III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej. Na zakończenie Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce.

7.     Koło Różańcowe p.w. Św. S. Faustyny złożyło ofiarę na budowę kościoła w wys. 700 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

8.     Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na cykl spotkań o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku. Pierwsze spotkanie pt. „Słowo i dzieje” odbędzie się w piątek, 14 października 2016 r. o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz oraz historyk prof. Józef Maroszek. Spotkanie uświetni koncert muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz sielanek autorstwa Franciszka Karpińskiego.

9. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 16 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.

10.  Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy „500 lat parafii Świętej Trójcy w Turośni Kościelnej”. Wystawa czynna październik – grudzień 2016. Wernisaż wystawy 12 października 2016 r., o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.