XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2016r.

1/ Dziś XVI Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2/ Różaniec i procesja fatimska w czwartek 13 października o godz. 18.00. W tym dniu poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.

3/ W ramach trwających Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku w sobotę 15 października zapraszamy do naszego kościoła o godz. 18.00 na Mszę św. i prezentację „Uzdrowiciel – Jan Paweł II. Nieznane fakty z życia Ojca Świętego. Spotkanie poprowadzi p. Jerzy Zelnik. Różaniec w sobotę o godz. 17.30.

4/ Spotkanie młodzieży gimnazjalnej z klas III, w niedzielę 16 października o godz. 16.30 na plebanii.

5/ W przyszłą niedzielę 16 października prowadzony będzie nabór chętnych osób do 134 Białostockiej Gromady Zuchowej. Zbiórki zuchów odbywają się w soboty o godz. 11.00 w Sali nad pracownią p. Michała Jackowskiego. Festyn dzieci i rodziców na placu za kościołem 29 października.

6/ Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na pokrycie prac wykończeniowych budynku plebanii. Panu stolarzowi z parafii za bezinteresownie wykonane stałe wyposażenie mieszkania dla księdza wikariusza (aneks kuchenny, szafa w sypialni i w przedpokoju)

7/ Bóg zapłać osobom sprzątającym w dniu wczorajszym nasz kościół. Zapraszamy chętne osoby do tej posługi w najbliższe soboty.

8/ W naszej parafii planowana jest kolejna edycja  Kursu Alpha , który jest praktycznym wprowadzeniem do życia opartego na wierze chrześcijańskiej, adresatami kursu są osoby dorosłe: wierzące i niewierzące, i te które wierząc, nie widza potrzeby uczęszczania do kościoła albo oddaliły się od Boga, albo szukają Boga.

Kurs będzie trwa około 10 tygodni.  Program każdego spotkania przewiduje m.in. konferencję, po której uczestnicy mają okazję porozmawiać na  dany temat w  małej grupie, którą opiekuje się animator. Proponujemy spotkania w naszej Parafii  raz w tygodniu.

Idę kursu wyjaśnia angielskie słowo „ALPHA”:

A –  Anyone can come- przyjść może każdy,

L  – Learning and laughter – uczymy się i śmiejemy,

P – Pasta ( makaron) – wspólnie jemy posiłek,

H – Helping one another – wzajemnie sobie pomagamy,

A –  Ask anything – pytać można o wszystko.

 

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować pod adres: alfa.swkrzysztof@gmail.com lub do zakrystii.