OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (02.10.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (02.10.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(02.10.2016r.)

1.     W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”.

2.     Po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. We wrześniu zebrano 960zł. Wydano 22 bony towarowe po 45 zł każdy.

3.     Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczeniach. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.30.

4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.

5.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.

6.     W zakrystii można nabyć październikowy numer „Drogi Miłosierdzia”.

7.     W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.

8.     Również w przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 12.00, spotkają się kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Świętej konferencja. Obecność obowiązkowa!

9.     Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 8 października br.  Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

10.   Z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone osobie św. Jana Pawła II, które odbędzie się w niedzielę, 9 października br., o godz. 17.00 w sali Kina Ton w Białymstoku. W programie pantomima o Bożym Miłosierdziu i montaż słowo-muzyczny.

11. Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, których pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, poszukają wolontariuszy. Wszyscy, którzy mają serca otwarte na potrzebujące rodziny i dzieci, chcą zdobyć doświadczenie zawodowe i poznać wartościowych ludzi mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.superw.pl.

PS. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą we własne umiejętności.

12. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 14 – 16 października 2016 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.

13. Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA, FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO. Wystawa czynna październik – grudzień 2016, wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48. Tadeusz Doroszko – Z zawodu i zamiłowania muzyk i kompozytor, założyciel zespołu EWA BAND oraz z zamiłowania fotograf. Pasja fotografowania pojawiła się zaledwie kilka lat wstecz, natomiast od 2015 r. wraz z kupnem lustrzanki stała się wręcz obsesją…