Ogłoszenia Duszpasterskie 20160925

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160925

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 26 niedziela zwykła.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą.

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana (27.09).

Wspomnienie św. Wacława, Męczennika (28.09).

We środę 28 września po raz pierwszy w naszym mieście uroczystość Bł. Ks. Michała Sopocki, Patrona Miasta Białegostoku. Uroczystości ku czci Patrona Miasta rozpoczęły się wczoraj koncertem Piotra Rubika i jego zespołu. Plan uroczystości trwający do środy 28.09 na stronie internetowej parafii i w przedsionku kościoła.

W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku transmitowana przez Radio Maryja i telewizję TRWAM, po niej przeniesienie procesjonalne relikwii Bł. Ks. Michała Sopocki do Archikatedry.

We środę (28.09) o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Jezusa Miłosiernego przed naszym kościołem. Tak będzie w 45 miejscach Białegostoku.

Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała (29.09).

Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła (30.09).

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła (1.10).

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w pierwszą sobotę miesiąca. Msza św. o godz. 7.30.

W następną niedzielę (2.10) o godz. 9.30 Msza św. dla klas III i poświęcenie różańców.

W następną niedzielę (2.10) po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec dla KŻR i wszystkich chętnych.

W następną niedzielę (2.10) w naszym kościele o godz. 17.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Od najbliższej soboty (1.10) w naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie w kościele lub do modlitwy różańcowej w gronie rodziny.

Zapraszamy kandydatów do służby ministranckiej. od klasy II szkoły podstawowej. Zapisuje Ks. Michał. Spotkania we środy o godz. 16.30 – wejście od tyłu kościoła (wejściem do zakrystii).

Zapraszamy w każdy wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy na spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W najbliższy czwartek grupa formacyjna Przyjaciele Oblubieńca rozpoczyna kolejny rok formacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich już uczestniczących we wspólnocie oraz wszystkich chętnych do uczestniczenia w niej. Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy comiesięczną adoarcję Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Ks. Wojciecha wraz z charyzmatyczną parafialną scholą.

W sobotę (1.10) rozpoczyna się kurs lektora. Mogą w nim uczestniczyć mężczyźni i kobiety od lat 16. Równolegle rozpoczyna się także (1.10) kurs ceremoniarza dla ministrantów od lat 16. Komunikat dotyczący obu kursów na stronie internetowej parafii.

Różańcowa papieska intencja ogólna na październik 2016: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej zawsze kierowali się poszanowaniem prawdy i autentycznym zmysłem etycznym.

Różańcowa papieska intencja misyjna na październik 2016: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii.

Dzisiaj Panie z Koła Przyjaciół Radia Maryja rozprowadzają Dzienniczek św. Faustyny Kowalskiej. Cena 30 zł.

W najbliższą sobotę o godz. 8.00 rozpoczynamy autokarową pielgrzymkę różańcową do Różanegostoku. Proszę wziąć ze sobą składane krzesełka, coś do jedzenia i wodę. Autokar będzie przy naszym kościele.

Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tacę na naszą plebanię, za ofiary składane w kościele i na konto parafii oraz za wszelką życzliwość i pomoc. W następną niedzielę ofiary do puszek na naszą Caritas parafialną.

W następną niedzielę (2.10) rozpoczynają się w Białymstoku XXXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej na temat: Jakie Chrześcijaństwo – moje, twoje, nasze. Plakat przed kościołem i w przedsionku kościoła.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)