XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2016 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2016 r.

W dniu dzisiejszym przed kościołem  po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc materialną ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

W tym tygodniu wspominamy:

21 września – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

23 września – wspomnienie św. Ojca Pio

Dnia 20 września 2016 roku w Asyżu odbędzie się Spotkanie Międzyreligijne, któremu przewodniczyć będzie Papież Franciszek. Ojciec Święty poprosił wszystkie Kościoły partykularne o modlitewne wsparcie tego wydarzenia i ustanowił 20 września br. „Dniem modlitw w intencji pokoju”.
Tego dnia we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej modlimy się o pokój na świecie.

Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku obchodzi w tym roku 20 – lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów Studium na obchody jubileuszowe 1 października 2016 roku o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna 1a. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia.

OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU odbędą się w dniach 24 – 28 września br. W programie między innymi:

  1. KONCERT PIOTRA RUBIKA pt. „Z powodu mojego imienia”, czyli Oratorium prześladowanych za wiarę – w sobotę, 24 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.
  2. PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej – w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.30.
  3. CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży – we wtorek, 27 września, o godz. 18.45 w Katedrze.
  4. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego  – w środę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze.

Młodzież klas III gimnazjalnych,  ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia i zapisać się  na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały do końca września. W niedziele 25.09 po Mszy św. o godz. 13.00 , obędzie się spotkanie rodziców młodzieży klas III G.

Prosimy rodziców dzieci z klas III SP aby zapisywali dzieci do I komunii świętej. Pierwsze spotkanie  z dziećmi odbędzie się w ostatnią niedziele września.

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 14-23. 10. 2016. Koszt 1750 zł. Program pielgrzymki i zapisy u ks. Proboszcza.

W sobotę  1 października z naszej parafii jest organizowana  pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku , w ramach dorocznej pielgrzymki Kół Żywego Różańca z archidiecezji białostockiej. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy u ks. Sławka .