OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (18.09.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (18.09.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

(18.09.2016r.)

1.     „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2.     W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3.     Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie.

4.     W czwartek 22 września, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się spotkanie członków i kandydatów do grupy liturgicznej. Serdecznie zapraszamy.

5.     Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne scholi parafialnej w sobotę 24 września, o godz. 17.00, w salce parafialnej (wejście od strony kancelarii). W razie pytań kontakt: animatorka muzyczna Emilka – 518 865 523.

6.     W przyszłą niedzielę 25 września, po Mszach Świętych będą zbierane do puszek ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

7.     OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU odbędą się w dniach 24 – 28 września br. W programie między innymi: 

·        KONCERT PIOTRA RUBIKA pt. „Z powodu mojego imienia”, czyli Oratorium prześladowanych za wiarę – w sobotę, 24 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.

·        PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej – w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.30. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: wtorek i środę.

·        CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży – we wtorek, 27 września, o godz. 18.45 w Katedrze.

·        MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego  – w środę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze. 

Do uczestnictwa w powyższych wydarzeniach serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

8.      DZIEŃ JEDNOŚCI ROLNICZEJ odbędzie się w niedzielę, 25 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

9.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik – grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48. Tadeusz Doroszko – z zawodu i zamiłowania muzyk i kompozytor, założyciel zespołu EWA BAND oraz z zamiłowania fotograf. Pasja fotografowania pojawiła się zaledwie kilka lat wstecz, natomiast od 2015 r. wraz z kupnem lustrzanki stała się wręcz obsesją…

10.  Msza Święta z okazji święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek, 23 września br., o godz. 9.30 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych oraz ich rodziny.

11. W dniach 24-25 września 2016 roku odbędzie się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.

12. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 1 października 2016 roku/sobota/ o godz. 18.00 Katedra Białostocka. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko.

13.                        W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        18 IX – św. Stanisław Kostka;

·        20 IX – święci męczennicy z Korei;

·        21 IX – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym
i Nowym Testamentem;

·        23 IX – św. Ojciec Pio;