Świętowanie Rocznic Ślubu 2016

Informacja pobrana z odnowa.bialystok.pl – Świętowanie Rocznic Ślubu 2016

„ …Ślubuję ci miłość, wierność, uczciwość małżeńską
oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”

rocznice-slubow-01

Z radością zapraszamy wszystkie małżeństwa z Archidiecezji Białostockiej na uroczyste Świętowanie Rocznic Ślubu. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią (pod przewodnictwem ks. Bpa Henryka Ciereszko) w intencji odnowienia sakramentu małżeństwa i umocnienia naszych związków w Katedrze Białostockiej w dniu 1 października (sobota) 2016 roku o godz. 18.00. Prosimy, by na Eucharystię przybyć w uroczystych strojach, a każdy mąż do garnituru niech założy muchę. Żony niech będą obdarowane w tym dniu przez mężów jedną (najlepiej czerwoną) różą, którą po Eucharystii żony złożą w podziękowaniu za nasze małżeństwa na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej Miłosierdzia. Na Eucharystię zaprośmy też nasze rodziny, przyjaciół i znajomych. Po Eucharystii zrobimy pamiątkowe zdjęcie na schodach przed Katedrą, i ew. przemaszerujemy do fontanny. Potem mężowie zaproszą żony na kolację, kawę do pobliskich lokali (pomyślcie o wcześniejszej rezerwacji) lub żony niech zaproszą mężów na uroczystą kolację w domu przy świecach.
Niech nasze uczestnictwo w Świętowaniu będzie świadectwem nierozerwalności małżeństwa. Bądźmy więc apostołami życia w sakramentalnym, a nie partnerskim związku. Zaprośmy inne małżeństwa.

Bożena i Adam Szczepanowscy
– odpowiedzialni za Formację Rodzin w Odnowie w Duchu Świętym
w Archidiecezji Białostockiej

Uwaga: Zbieramy się 15 min przed Mszą Świętą na placu przed Katedrą, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia, odpowiednio się ustawić i przekazać dobrowolną ofiarę na cele organizacyjne.

Zdjęcia z poprzedniego Świętowania