XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2016 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2016 r.

Dzisiaj przed kościołem  po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc materialną ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

W tym tygodniu wspominamy:

  • 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  • 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • 16 września – wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników.

13-tego – Dzień Fatimski. Po mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się różaniec, a po zakończeniu procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ze świecami po alejkach cmentarza. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.

Młodzież klas III gimnazjalnych,  ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia i zapisać się  na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień.

Prosimy rodziców dzieci z klas III SP aby zapisywali dzieci do I komunii świętej. Pierwsze spotkanie  z dziećmi odbędzie się w ostatnią niedziele września.

Chłopców klas III i starszych , którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy do zapisywania się u ks. Marcina .

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 14-23. 10. 2016. Koszt 1750 zł. Program pielgrzymki i zapisy u ks. Proboszcza.

W sobotę  1 października z naszej parafii jest organizowana  pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku , w ramach dorocznej pielgrzymki Kół Żywego Różańca z archidiecezji białostockiej. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy u ks. Sławka .