Ogłoszenia Duszpasterskie 20160911

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160911

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 24 niedziela zwykła.

Od 1 września w naszym kościele Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele od września powraca Msza św. o godz. 12.30.

Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (12.09) ustanowione dla uczczenia Wiktorii Wiedeńskiej.

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła (13.09).

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09).

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (15.09). W naszym kościele jest odprawiana Nowenna do Matki Bożej Bolesnej.

Wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników (16.09).

Nabożeństwo Fatimskie we wtorek (13.09) po Mszy św. o godz. 18.00.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 błogosławieństwo uczniów i poświęcenie tornistrów.

Dzisiaj rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania. Modlimy się za nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców i dzieci.

Msze św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w nowym roku szkolnym w niedziele o godz. 9.30.
– Klasy III w I niedzielę miesiąca,
– klasy II w II niedzielę miesiąca,
– klasy I w III niedzielę miesiąca.
Odpowiedzialny -Ks. Adam.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania ma swoje Msze św. w niedziele o godz. 12.30.
– Klasy gimnazjalne I i II w II niedzielę miesiąca,
– klasy gimnazjalne III w III niedzielę miesiąca.
Odpowiedzialny Ks. Michał.

Ks. Wojciech organizuje w sobotę (17.09) autokarową pielgrzymkę do miejscowości diecezji łomżyńskiej związanych z objawieniami Matki Bożej. W Ostrożnem spotkanie z siostrą Czesławą Polak (jej mistyczne spotkania z Jezusem i Maryją), w Nowej Osuchowej (miały miejsce objawienia Maryjne). Koszt pielgrzymki 30 zł. Posiłek we własnym zakresie.

W sobotę (1.10) jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa z naszej parafii Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku, w ramach dorocznej pielgrzymki KŻR Archidiecezji Białostockiej. Autokar na 50 osób. Koszt pielgrzymki 30 zł. Prosimy o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii, podając swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL oraz nr telefonu kontaktowego. Można też kontaktować się z Paniami Zelatorkami: Marią i Jasią (numer telefonu podany w przedsionku kościoła i na tablicy ogłoszeń przed kościołem).

Zapraszamy kandydatów do służby ministranckiej od klasy II szkoły podstawowej. Zapisuje Ks. Michał.

Dziękujemy za ofiary do puszek na KUL. W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczmy na naszą plebanię.

Modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą w niedzielę (25.09) o godz. 17.00.

Ks. Proboszcz prowadzi 40-godzinne nabożeństwo w parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)