OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (11.09.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (11.09.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

(11.09.2016r.)


1.     Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania.

2.     Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku.

3.     Dziś rozpoczynamy szósty Tydzień Wychowania.

4.     W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

5.     W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

6.     Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.

7.  Młodzież klas III Gimnazjum prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie i uczestniczenie w comiesięcznych spotkaniach jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w II niedzielę października.

8. Dzisiaj po Mszach Świętych zapisujemy uczniów od klas IV SP wzwyż na ministrantów, oraz chętnych przynależenia do Oazy. Więcej informacji u ks. Radosława.

9.     Zachęcamy chętnych do włączenia się do Grupy Liturgicznej. Zapisy u ks. Zbigniewa.

10. Osoby pragnące włączyć się do modlitwy różańcowej zapraszamy do Kół Żywego Różańca. Zapisy u zelatorów oraz u ks. Zbigniewa.

11.   W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

13. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza mężczyzn na spotkanie z Donaldem Turbittem, emerytowanym strażakiem ze Stanów Zjednoczonych, który założył Międzynarodowy Ruch Mężczyzn Świętego Józefa.  Spotkanie pt. „Boskie Opóźnienie” odbędzie się we wtorek, 13 września br., o godz. 1900w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A.