PIELGRZYMKA DO KRYPNA

Informacja pobrana z mbcz.archidiecezja.net – PIELGRZYMKA DO KRYPNA

830-201609032303396

3. września, tradycyjnie w pierwszą sobotę roku szkolnego pątnicy diecezji białostockiej ruszyli do Sanktuarium M.B. Pocieszenia w Krypnie. Nie mogło zabraknąć również naszych parafian. Piesza Moniecka Pielgrzymka do Krypna ruszyła o godz. 11.00 z kościoła MB Częstochowskiej. Wraz z naszą parafią szli pielgrzymi z parafii Brata Alberta w Mońkach, oraz ze św. Agnieszki w Goniądzu, na szlaku dołączyli pielgrzymi z par. NMP Królowej Polski w Boguszewie. W sumie nasza grupa liczyła około 450 osób. Tegoroczna pielgrzymka odbywał się pod hasłem „Gotowe jest serce moje”. Podczas pielgrzymki nie zabrakło czasu na śpiewy, modlitwę konferencję, koncert scholi „Gloria” na schodach kościoła w Boguszewie, a nawet znalazł się czas na narodowe czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Dziękujemy wszystkim za obecność, modlitwę, wspaniałą atmosferę, służbom porządkowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy, harcerzom za dyspozycyjność i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli w pielgrzymce czy to niosąc tubę czy czytając „Quo Vadis” czy serwując jabłka pielgrzymom. Bóg zapłać za piękny dzień. ZDJĘCIA WKRÓTCE