OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (4.09.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (4.09.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(4.09.2016r.)

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W sierpniu zebrano 582zł.

2.     Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

3.     Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.

4.     Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii.

5.     W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800.

6.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy aby zapisywała się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w II niedzielę października.

7.     W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

8.     Piesza pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 10 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 1100, zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 1500.

9.  Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 11 września br.  i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 1100 – Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej na Wzgórzu Krzyży; godz. 1200 – Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy serdecznie wszystkich pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie.

10.  XVI. MIĘDZYNARODOWY MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU pod hasłem: „Niszczyciele Polski – Zesłańcy Sybiru” odbędzie się w Białymstoku w piątek, 9 września br.  Rozpocznie się on o godz. 1000 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 1130Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Do udziału w Marszu i w Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

11. Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2016/2017. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok /po wcześniejszym umówieniu spotkania tel. 507028603/. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.