Ogłoszenia Duszpasterskie 20160828

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160828

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 22 niedziela zwykła.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą.

Dzisiaj w dolnym kościele o godz. 16.00 spotkanie pielgrzymów do Fatimy i wszystkich chętnych z Ks. Wojciechem. Podczas spotkania prezentacja multimedialna.

Od 1 września w naszym kościele Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele od września powraca Msza św. o godz. 12.30.

1 września Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Celebracja święta stworzenia pozwala lepiej zrozumieć i odczuć, że świat przyrody jest własnością Boga i stworzeniem Bożym. Uczy mądrości życia oraz radości przyjmowania go z miłością i wdzięcznością jako daru Boga (o.prof. Wacław Hryniewicz OMI).

1 września, we czwartek, w naszym kościele Msza św. o godz. 8.15 na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy.

We czwartek, 1 września 2016 r. przypadnie 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym kościele uroczysta Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Homilię wygłosi Ks. dziekan Henryk Żukowski. Tradycyjnie zorganizujemy poczęstunek w namiocie harcerskim przed kościołem z grochówką i dodatkami. Prosimy nasze Panie o pomoc. Potrzebnych będzie 20 blach ciasta na deser. Już dzisiaj naszych Parafian i wszystkich Gości zapraszamy serdecznie na tę patriotyczną uroczystość. Niech będą też dzieci i młodzież.

Wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy (1.09).

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża (3.09).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.30.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w pierwszą sobotę miesiąca, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych w dolnym kościele.

W pierwszą niedzielę września, poniedziałek i wtorek (4, 5 i 6 września 2015 r.) w naszym kościele Czterdziestogodzinne nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył Ks. Tomasz Grądzki, nam znany, aktualnie pracujący duszpastersko i studiujący w Italii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym eucharystycznym nabożeństwie. Program nabożeństwa w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi z okazji początku roku szkolnego. Będą księża z sąsiednich parafii z pomocą w konfesjonale. Ofiary składane na tacę w następna niedzielę chcemy przekazać Ks. Tomaszowi, aby pomóc mu w opłaceniu studiów.

W najbliższą sobotę (3.09) odbędzie się 31 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Krypnie. Wezmą w niej udział nasi Księża: Adam i Michał. Wyjście z naszego kościoła o godz. 7.30. Ks. Wojciech zamówił autokar na drogę powrotną z Krypna, dla 55 osób. Prosimy zapisywać się u Ks. Adama.

Pan Łukasz zaprasza w najbliższą sobotę (3.09) na godz. 10.00 do naszego kościoła dziecięcą scholę. Mile widziani są nowi kandydaci do naszej scholi.

Razem z Panem Sylwestrem zapraszamy chętnych: Panie i Panów do naszego chóru parafialnego. Chcemy nasz chór powiększyć i odnowić.

Różańcowa papieska intencja misyjna na wrzesień 2016: Aby chrześcijanie, uczestnicząc w sakramentach i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

Różańcowa papieska intencja ogólna na wrzesień 2016: Aby każdy przyczyniał się do dobra wspólnego i budowy społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocka i do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

Dyrekcja dwuletniego Studium Rodzinnego zaprasza chętne osoby po maturze lub po studiach. Zajęcia będą odbywały się w sobotę dwa razy w miesiącu od godz. 9.00 do 16.00. Sekretariat Studium: Białystok, ul. Kościelna 2; tel. 85/6652483.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)