28 sierpnia – Uroczystość NMP Królowej Rodzin – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 28 sierpnia – Uroczystość NMP Królowej Rodzin – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ MARYIPANYY KRÓLOWEJ RODZIN – ODPUST. Uroczysta suma o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Dzisiaj można nabyć obrazy Matki Bożej Królowej Rodzin. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.009.0010.3012.0014.0018.0019.30Od 1 września w dni powszednie Msze św. są o godz. 6.307.00 18.00.
 2. 1 września – czwartek – początek roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 – Msza św. dla Szkół Podstawowych. O godz. 12.00 dla Gimnazjum. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 3. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 4. 1 września – pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina święta. Po zakończeniu nabożeństwa spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium.
 5. 2 września – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.0016.3018.00. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30, po południu od godz. 16.30. Od godz. 9.00 księża odwiedzą z Panem Bogiem chorych.
 6. 3 września – pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
 7. 3 września – sobota – piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. Można zapisywać się w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św.. Wyjście z naszego kościoła o godz. 7.45.
 8. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 – nieszpory i procesja 
 9. Msza św. z okazji 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w czwartek 1 września br., o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.
 10. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła.  Dziękuję za makulaturę i nakrętki. Dziękuję Rodzinie Rzepnickich za ofiarowanie kompletu obrusów do kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy zakupili wyprawki szkolne uczniom naszych szkół. Dziękuję za wyprasowanie ornatów.
 11. Na mocy dekretu Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego do naszej parafii zostali skierowani nowi księża wikariusze: Ks. mgr Tadeusz Rutkowski, który pracował przez trzy lata w Walii, Ks. mgr Cezary Gejdel, który był wikariuszem w parafii Św. Jerzego w Janowie i Ks. mgr lic. Piotr Buśko, który był wikariuszem w parafii św. Karola Boromeusza w Białymstoku. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Królowej Rodzin i owocnej pracy duszpasterskiej. Proszę wszystkich parafian, abyście serdecznie przyjęli nowych księży, otaczali życzliwością i modlitwą.