XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 sierpnia 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 sierpnia 2016r.

1/ Od piątku 26 sierpnia w naszej parafii posługę wikariusza pełni ks. Rafał Arciszewski. Proszę, abyście w swoich modlitwach pamiętali o ks. Rafale i chętnie włączali się w Jego inicjatywy.

2/ Po Mszy św. o godz. 10.00 wraz z ks. Rafałem zapraszamy na słodką biesiadę z tyłu plebanii. Niewiastom z parafii dziękuję za upieczenie i podzielenie się ciastem.

3/ Dziękuję osobom sprzątającym kościół oraz za kwiaty. Zapraszam do sprzątania naszej świątyni w przyszłą sobotę.

4/ Dziś przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na wyprawki szkolne dzieciom i młodzieży z naszej parafii, którzy potrzebują takiej formy wsparcia.

5/ Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem „Młodzi spod znaku krzyża”, które odbędzie się jutro w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Będzie miało ono charakter dziękczynienia Kościoła Białostockiego za Światowe Dni Młodzieży.
Organizatorzy zapraszają do udziału uczestników tegorocznego spotkania młodych w Krakowie, wolontariuszy, a także wszystkich, którzy pragną się włączyć do tej wspólnej modlitwy. Początek spotkania o godz. 17.30. W programie program słowno-muzyczny, Msza Święta, Droga Krzyżowa z lampionami i modlitwa przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

6/ Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 1 września /czwartek/, o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci młodzież wraz z rodzicami, a także nauczycieli i pracowników szkół.

7/ W tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Przypominamy o obowiązku pierwszych piątków dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

8/ Piesza pielgrzymka do Krypna w sobotę 3 września wyruszy o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Wyjście grupy z naszego kościoła o godz. 7.45. W tym roku pielgrzymować będziemy, jako oddzielna grupa. Zapraszamy na pielgrzymi szlak. Zapisy na trasie, a powrót z Krypna indywidualnie.

9/ Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.