OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.08.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.08.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(28.08.2016r.)

1.     To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

2.     Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

3.     W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 800, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4.     Tego dnia zapraszamy wieczorem na Mszę Św. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

5.     Msza Święta z okazji 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w czwartek, 1 września br., o godz. 1700, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców Miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9020zł i 5 $. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.     Naszym niezawodnym parafiankom dziękujemy za umycie okien w kaplicy.

9.     Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2016/2017. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok /po wcześniejszym umówieniu spotkania tel. 507028603/. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

10.  Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem „Młodzi spod znaku krzyża”, które odbędzie się dnia 29 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Będzie miało ono charakter dziękczynienia Kościoła Białostockiego za Światowe Dni Młodzieży połączone ze spotkaniem Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy do udziału przede wszystkim uczestników tegorocznego spotkania młodych w Krakowie, wolontariuszy, rodziny, które gościły pielgrzymów, a także wszystkich, którzy pragną się włączyć do tej wspólnej modlitwy. Początek spotkania o godz. 1730. W programie program słowno-muzyczny, Msza Święta, Droga Krzyżowa z lampionami i modlitwa przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

11.    32 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 700 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą na trasie.

Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 1800 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.