XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2016r.

1/ Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę. Moi Drodzy! Zostało do położenia ok 200 m2 poddasza,  podłogi, schody i wykończenie łazienki. Priorytetem jest zabezpieczenie tarasu przed zimą.

2/ W piątek 26 sierpnia 2016r. rozpoczyna posługę wikariusza w naszej parafii ksiądz Rafał Arciszewski. Oficjalne przywitanie ks. Rafała odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 10.00. Po Mszy św. zapraszam na plebanię na słodką biesiadę. Moja prośba do Pań, aby upiekły ciasta i dostarczyły je na plebanię.

3/ Zachęcam do składania intencji za wstawiennictwem św. Krzysztofa. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca Msza św. za wstawiennictwem naszego Patrona. W tym miesiącu będzie to 29 sierpnia.

3/ Uroczystość NMP Częstochowskiej 26 sierpnia /piątek/. Msza św. o godz. 18.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4/ W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na wyprawki szkolne dzieciom i młodzieży z naszej parafii, którzy potrzebują takiej formy wsparcia.

5/ Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej 4 września. Po Mszy św. o godz. 18.00.

6/ Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem „Młodzi spod znaku krzyża”, które odbędzie się dnia 29 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Będzie miało ono charakter dziękczynienia Kościoła Białostockiego za Światowe Dni Młodzieży połączone ze spotkaniem Rodziny Radia Maryja.
Zapraszamy do udziału przede wszystkim uczestników tegorocznego spotkania młodych w Krakowie, wolontariuszy, rodziny, które gościły pielgrzymów, a także wszystkich, którzy pragną się włączyć do tej wspólnej modlitwy. Początek spotkania o godz. 17.30. W programie program słowno-muzyczny, Msza Święta, Droga Krzyżowa z lampionami i modlitwa przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

7/ Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.