OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (14.08.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (14.08.2016r.)


XX  NIEDZIELA ZWYKŁA

(14.08.2016r.)

1.      Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak  w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2.     Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio „I”.

3.     Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r., tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4.     Msza Święta w intencji obrońców Białegostoku, zamordowanych w sierpniu 1920 r., zostanie odprawiona w niedzielę 21 sierpnia br. o godz. 17.00 przy Pomniku Ofiar Mordu Bolszewickiego przy ul. Gen. Stanisława Maczka w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

5.     Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 96. rocznicy Cudu nad Wisłą, będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, dnia 15 sierpnia br., o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Edward Ozorowski.

6.     Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 14.00 w Katedrze białostockiej. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy rolników, działkowców, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe oraz wszystkich, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.

7.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

8.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe;

·        17 VIII – św. Jacek Odrowąż;

·        20 VIII – św. Bernard z Clairvaux;