Ogłoszenia Duszpasterskie 20160814

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160814

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 20 niedziela zwykła.

W lipcu i sierpniu w naszym kościele Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.30), a w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00.

Modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą ze względu na dzisiejszy ślub odbędą się w niedzielę (28.08) o godz. 17.00.

Dzisiaj dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w więzieniach i obozach koncentracyjnych.

Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP (rozpoczyna się jednak już dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00). Jutro porządek Mszy św. niedzielny, będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 12.30. W dniu jutrzejszym podczas Mszy św. poświęcamy plony oraz wiązanki ziół i kwiatów. Jutro 96 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Jutro także Dzień Wojska Polskiego.

Jutro ofiary do puszek na archidiecezjalne Radio I.

Wspomnienie św. Jacka, Kapłana (17.08).

Wspomnienie św. Bernarda, Opata, Doktora Kościoła (20.08).

Bierzemy udział w akcji charytatywnej Tornister pełen radości. Otrzymaliśmy 25 tornistrów, które zostały już wzięte. Byli jeszcze chętni, dlatego też dostarczono nam jeszcze 20 tornistrów, weźmy je dzisiaj i jutro, i napełnijmy potrzebnymi przyborami szkolnymi. Zostaną one przekazane dzieciom z ubogich rodzin w naszej szkole przy ul. Łagodnej. Będzie to nasze czynne włączenie się w dzieło miłosierdzia chrześcijańskiego w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Tornistry należy zwrócić do 20 sierpnia.

Jest organizowana przez Koło Przyjaciół Radia Maryja pielgrzymka autokarowa (1-3.09.2016) do Kalisza (sanktuarium św. Józefa) i do Torunia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszego kościoła.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na plebanię, za ofiary składane na konto, w kancelarii oraz za wszelką życzliwość i pomoc. Zakończono ocieplanie plebanii, tynkowanie i malowanie ścian parteru i piętra. Pozostało jeszcze wykonanie studzienek przy oknach w dolnej kondygnacji piwnicznej i zakończenie ocieplenia cokołu plebanii. Zakładamy, że przy sprzyjającej pogodzie prace te zostaną wykonane w nadchodzących dwóch tygodniach.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)