31 lipca – 18. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 31 lipca – 18. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 18 NIEDZIELA ZWYKŁA. Dzisiaj zakończenie Światowych Dni Młodzieży.  Módlmy się w intencji Ojca Św. Franciszka i młodzieży całego świata.
 2. 1.08 – poniedziałek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii LiguoriegoBiskupa i Doktora Kościoła.
 3. 4.08 – czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,  Kaplana.
 4. 6.08 – sobota – Święto Przemienienia PańskiegoW tym dniu Msza św. o godz. 7.00 w int. mieszkańców ul. Produkcyjnej.
 5. 4.08 – pierwszy czwartek miesiąca – Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina św.
 6. 5.08 – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy z rana od 6.30, po południu od godz. 17.30.
 7. 6.08 – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00.
 8. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna.
 9. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 10. Sierpień – miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy o tym!
 11. Caritas Archidiecezji Białostockiej prosi o włączenie się w tegoroczną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Kampania jest realizowana po raz piąty i polega na skompletowaniu wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej parafii. Motywem akcji jest wyrównanie szans ubogich uczniów w dostępie do właściwych warunków nauki.  Nasza parafia otrzymała 20 pustych plecaków. Zachęcamy do wypełnienia plecaków w niezbędne artykuły szkolne. Plecaki są w zakrystii. Mamy je dostarczyć  do parafii  do 21 sierpnia. Za wszelką udzieloną pomoc serdeczne Bóg zapłać!
 12. Jest czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na lipiec i sierpień, oraz „Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
 13. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za makulaturę i nakrętki.
 14. W naszej parafii nastąpiły zmiany wikariuszowskie. Na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego Ks. mgr Dariusz Łuczaj zostaje przeniesiony do parafii Niepokalanego Serca NMP w Białymstoku, Ks. mgr lic. Tomasz Rogowski zostaje przeniesiony do parafii Św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom za trzyletnią pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin. Od 1 sierpnia Księża udają się na urlop.