Małżeństwo poddane Chrystusowi

Informacja pobrana z chcejezusa – Małżeństwo poddane Chrystusowi

„Małżeństwo poddane Chrystusowi”
ks. Krzysztof Kralka SAC, Urszula i Jacek Cupriakowie, Aneta i Grzegorz Gałkiewiczowie
Wydawnictwo: Apostolicum, Ząbki 2015

    Jeśli jesteś w małżeństwie, jeśli czujesz, że czegoś w nim brakuje, coś jest nie tak, przeżywasz w nim frustracje, niepokoje, lęki – to powinieneś sięgnąć po lekturę tej właśnie pozycji. I naprawdę nie jest istotny Twój staż małżeński – rok, 10 lat, czy 25 lat – zawsze możesz podjąć starania, by budować szczęśliwy, dobry związek.
Jeżeli potrzebujesz pomocy, odczuwasz chęć wzięcia udziału w rekolekcjach małżeńskich, a z wielu powodów nie jest to możliwe – tym bardziej zajmij się lekturą tej książki. W dogodnym dla Ciebie momencie i w dostosowanym do Twojej sytuacji tempie możesz przeżyć, sam lub ze współmałżonkiem, wspaniałe rekolekcje, a ich owoce będziesz później dostrzegać w swoim małżeństwie, w swojej rodzinie.
Ks. Krzysztof Kralka jest założycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Moderatorem Generalnym Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Urszula i Jacek Cupriakowie są małżeństwem z dwudziestopięcioletnim stażem, są rodzicami czwórki dzieci. Aneta i Grzegorz Gałkiewiczowie, to rodzice pięciorga dzieci, małżeństwo z jedenastoletnim stażem. Obie pary należą do Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z Ożarowa Mazowieckiego. Rozważania teoretyczne prowadzi ks. Krzysztof, natomiast małżeństwa dają świadectwo swego życia małżeńskiego przed i po decyzji poddania go Chrystusowi. Autorzy w bardzo subtelny, delikatny i przyjazny sposób mówią o najróżniejszych kwestiach życia małżeńskiego. Zaczynają od biblijnej wiedzy na temat małżeństwa i rodziny, przechodzą do grzechu w małżeństwie i zwycięstwa nad nim Chrystusa, do realizacji powołania do miłości w małżeństwie oraz do istoty prawdy w związku. Tłumaczą istotę jedności w różnorodności oraz to, jakie znaczenie ma wzajemne poznawanie siebie i przebaczenie. Pokazują, że intymność małżeńska jest sferą, którą warto poddać Chrystusowi, tak samo jak rodzicielstwo, płodność, czy wychowanie dzieci. Dają również świadectwo, jak wyzwalające jest poddanie finansów Jezusowi. Nie rysują lukrowanego, cukierkowatego obrazka – opowiadają o trudnych chwilach, które nie znikają po decyzji zaproszenia Jezusa do małżeństwa, ale pokazują, jak razem z Nim zwyciężają przeszkody w tworzeniu pięknego, pełnego miłości małżeństwa.
Książka to swoiste rekolekcje, ponieważ czytelnik zostaje zaproszony, prawie po każdym rozdziale, do modlitwy. Modlitwy, którą może podjąć sam lub ze współmałżonkiem, wtedy, kiedy będzie do tego odpowiedni dla niego czas. Modlitwy, która dotyka serca, duszy, która oczyszcza, wyzwala, pomaga iść dalej. Zatem jeżeli tylko tego zapragniesz, razem z tą książką przeżyjesz niezwykły czas spotkania z Chrystusem, a potem będziesz z radością obserwować w swoim życiu jego owoce.


A.Z.

malz-poddane-chrystusowi