XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2016r.

1/ Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Krzysztofa, Patrona naszej świątyni oraz wspólnoty parafialnej. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Po każdej Mszy św. odbywa się obrzęd pobłogosławienia kierowców i poświęcenia pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji przekazane będą na środki transportu dla misjonarzy.

2/ Dziś przeżywamy też Festyn Rodzinny. Zapraszam całą naszą rodzinę parafialną i miłych gości do włączenia się i wspólnego świętowania.

3/ Dziękuję organizatorom i sponsorom za organizację i wsparcie materialne festynu.

4/ Dziękują paniom z KŻR za sprzątnięcie kościoła i terenu wokół świątyni. Panu Robertowi Tymińskiemu z synem Mateuszem i Januszowi Kozłowskiemu z synem Damianem za odnowienie Krzyża Misyjnego.

5/ Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. Rozpoczęte zostały prace wykończeniowe na piętrze plebanii.

6/ Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP 26 lipca.

7/27 lipca Ojciec Święty Franciszek rozpoczyna wizytę Apostolską w naszej Ojczyźnie. Przyleci do Krakowa w środę o godz. 16.00. Głównym celem wizyty jest udział w Światowych Dniach Młodzieży, ale Franciszek odwiedzi także Jasną Górę i były obóz koncentracyjny Auchwidz – Birkenau. Szczegółowy program wizyty znajdziemy w Gościu Niedzielnym.

8/ W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Józefa Gil. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.