OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (24.07.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (24.07.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(24.07.2016r.)

1.     Od środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2.     Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 7.00 i 18.00. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem. Z tej okazji po Mszy Św. o godz. 18.00 na parkingach przy kaplicy odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

3.     We wtorek, 26 lipca,  liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 130 zł i 2 $. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;

25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;

– 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

– 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.