Ogłoszenia Duszpasterskie 20160724

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160724

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 17 niedziela zwykła.

W lipcu i sierpniu w naszym kościele Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.30), a w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz katechezą.

Święto św. Jakuba Apostoła (25.07).

Również jutro (25.07) dzień św. Krzysztofa, Męczennika, Patrona kierowców i podróżujących. Jutro po Mszy sw. o godz. 6.30 i 18.00 błogosławimy kierowców i ich pojazdy (samochody, motocykle, rowery). Ofiary przy tej okazji składane, będą przeznaczone na zakup pojazdów mechanicznych polskim misjonarzom.

Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny (26.07). Pamiętajmy w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.

Wspomnienie św. Marty (29.07).

Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Młodzież obecnie przebywa w diecezjach Polski, także w naszej Archidiecezji Białostockiej. Przybyło do naszej parafii 28 osób młodzieży włoskiej wraz z Ks. Tomaszem Grądzkim. Bardzo serdecznie dziękuję 13 rodzinom, które goszczą młodych pielgrzymów, ale także jestem wdzięczny jeszcze 44 rodzinom, które zgłosiły chęć przyjęcia do siebie pielgrzmów, ale przyjechało ich za mało. Dziękuję Ks. Michałowi za jego zaangażowanie się w sprawę pobytu włoskiej młodzieży na terenie naszej parafii oraz 8 wolontariuszom z naszej młodzieży na czele z ministrantem Markiem za serdeczne zajęcie się swoimi rówieśnikami z Italii.

Ojciec Święty Franciszek we czwartek (28.07) o godz. 10.30 będzie celebrował Mszę św. na Jasnej Górze jako dziękczynną za 1050 lat chrztu Polski. Kto nie będzie mógł uczestniczyć w tej uroczystości, niech skorzysta z transmisji telewizyjnej.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na naszą plebanię oraz na konto parafii, w kancelarii i za wszelką życzliwość i pomoc. Trwają prace na zewnątrz budynku plebanii, są bliskie ukończenia (ocieplanie ścian, tynkowanie i malowanie)

W dniach 30.07-12.08.2016 odbędzie się 30 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Możemy zapisywać się do Złotej Grupy, ofiarowując naszą modlitwę w intencji Pielgrzymki oraz prosząc pielgrzymów o modlitwę w naszej intencji. Zapisy do 29.07.2016.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)