XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2016r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2016r.

1/ Stowarzyszenie Kieruj się Dobrem zaprasza wspólnoty działające na terenie parafii na spotkanie organizacyjne festynu parafialnego z okazji uroczystości św. Krzysztofa. Spotkanie odbędzie się dziś po Mszy św. o godzinie 10.00. Bardzo prosimy o przybycie liderów i członków wszystkich wspólnot.

2/ Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, oraz dokonane wpłaty na konto naszej parafii. Trwają prace w budynku plebanii.

3/Dziękuję panu Tadeuszowi Korbutowi za wykonaną z własnej inicjatywy i ofiarowaną skarbonę do kościoła. 

4/ Uroczystość odpustu ku czci św. Krzysztofa przeżywać będziemy 25 lipca (w przyszłą niedzielę). Msze św. z poświęceniem pojazdów w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 10.00 celebrować i procesji eucharystycznej przewodniczył będzie ks. bp. Henryk Ciereszko. Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Mateuszuk. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 festyn rodzinny z atrakcjami dla dzieci (informacje na plakacie). Zapraszam całą naszą wspólnotę parafialną i miłych gości do włączenia się i wspólnego świętowania.

5/ Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 21 maja 2017r. o godz. 10.00. Po wakacjach rozpoczną się spotkania formacyjne dla dzieci z klas III i ich rodziców.

6/ W dniach 20-25 lipca 2016 roku Archidiecezja Białostocka będzie gościć ok. 800 młodych z 18 krajów świata w ramach pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Dla przybywających do nas pielgrzymów będzie to czas poznania naszego Kościoła lokalnego oraz życia i kultury mieszkańców Białegostoku jak też całego regionu. Niech będzie to czas wzajemnego ubogacania się doświadczeniem życia i wiary. W miarę możliwości bądźmy z nimi tam, gdzie będą mieli swoje spotkania, modlitwy, koncerty.
Bardzo zapraszamy, zwłaszcza młodzież naszej Archidiecezji, na Mszę Świętą w dniu 21 lipca br. (czwartek) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Po Mszy Świętej młodzi ze śpiewem i modlitwą przejdą z Katedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi przekazanie  Iskry Miłosierdzia. Dokładny program pobytu młodzieży znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej betania.bialystok.pli stronie Archidiecezji archibial.pl. Po zakończeniu 5-dniowego pobytu w naszej Archidiecezji, dnia 25 lipca br. goście udadzą się do Krakowa na centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Papieża Franciszka.