OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (26.06.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (26.06.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

(26.06.2016r.)

1.     W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2.     Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca o 1740.

3.     W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 700, 900 i 1800 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.     XX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 800. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

7.     Dnia 28 lipca 2016 roku na Jasną Górę przybędzie Papież Franciszek. O godz. 1030będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Na tę uroczystość Biskupi Polscy zapraszają wszystkich wiernych, wspólnoty rodzinne i kościelne. Wierni przybywający na Jasną Górę zajmą miejsca w czterech, dużych sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy Błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy. Informujemy, że do tych miejsc nie potrzeba kart wejściowych. Organizatorzy uroczystości na Jasnej Górze zachęcają, aby do Częstochowy przybyć pociągiem. Dla autobusów i samochodów osobowych będą wyznaczone specjalne parkingi.

8.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy ŚWIĄTYNIA FOTOGRAFIE LUCJUSZA NIEDŹWIECKIEGO Z KOLEKCJI MACIEJA POWAŁY-NIEDŹWIECKIEGO wystawa czynna czerwiec – sierpień 2016 wernisaż wystawy 27 czerwca 2016 r., o godz. 1400w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

9.     30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2016 roku.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w następujących punktach:

  Białystok – w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do          29 lipca w godz. 1700 – 1900

 Sokółka – parafia św. Antoniego, od 27 do 29 lipca po Mszy św. wieczornej

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę ).

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook