Podsumowanie Dnia Otwartego ŚDS

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Podsumowanie Dnia Otwartego ŚDS

Wystawa rękodzieła, występy artystyczne i sportowe, zabawa taneczna, grill i wiele innych atrakcji czekało dziś na gości, którzy dziś (23 czerwca) przybyli do Środowiskowego Domu Samopomocy na Dzień Rodziny połączony z Dniem Otwartym placówki.

Można było zwiedzić wszystkie pracownie, porozmawiać z uczestnikami, obejrzeć prezentację multimedialną oraz zasięgnąć informacji o sposobie ubiegania się o miejsce w placówce. Szczególnie wzruszające było przedstawienie „Kruchość natury” w wykonaniu uczestników oraz moment podziękowania rodzicom i wręczenia im podarunków. Podopieczni placówki recytowali wiersze, prezentowali układy taneczne, uczestniczyli w zawodach. Imprezę zakończyło grillowanie i biesiadowanie przy wspólnym stole. Wszystko odbywało się na świeżym powietrzu na terenie ośrodka na ul. Pogodnej 63 w Białymstoku.

Wydarzenie było połączone z obchodzonym rokrocznie Dniem Rodziny.„Osoby z zewnątrz, ale i rodzice mogli zobaczyć jak wygląda praca naszych podopiecznych, co oni robią na co dzień, jak spędzają czas, a przede wszystkim zobaczą wyniki ich pracy” – wyjaśnia Krzysztof Urbańczyk, kierownik placówki.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką pobytu dziennego kierowaną przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Prowadzi działania zgodne z zadaniami pomocy społecznej. Dąży do zapewnienia uczestnikom wsparcia społecznego, którego celem jest zaspokojenie ich podstawowych potrzeb życiowych, oraz optymalne usamodzielnienie się i integracja społeczna. Wszystkie osoby zainteresowane przyjęciem do placówki prosimy o kontakt pod nr. 728 594 189.