Zapraszamy na Dzień Otwarty

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Zapraszamy na Dzień Otwarty

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Michała Sopoćki zaprasza na Dzień Otwarty 23 czerwca w godz. 11:00 – 13:30. Ośrodek udziela wparcia społecznego dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną lub chorych psychicznie nie wymagających leczenia szpitalnego.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem placówki, obejrzeć prace plastyczne, techniczne, a także z zakresu rękodzieła artystycznego wykonane przez uczestników ŚDS. W programie przewidziane są występy artystyczne, zwiedzanie pracowni oraz prezentacja multimedialna ukazująca życie ośrodka. Zainteresowane osoby będą miały możliwość zasięgnięcia informacji o sposobie ubiegania się o miejsce w placówce.

Wydarzenie będzie połączone z obchodzonym rokrocznie Dniem Rodziny. „Osoby z zewnątrz, ale i rodzice będą mogli zobaczyć jak wygląda praca naszych podopiecznych, co oni robią na co dzień, jak spędzają czas, a przede wszystkim zobaczą wyniki ich pracy. Uczestnicy natomiast poczują się docenieni, że ktoś obejrzy ich dzieła” – wyjaśnia Krzysztof Urbańczyk, kierownik placówki.

Program:

11.00 Powitanie gości
11.15 Przedstawienie „Kruchość natury”
11.25 Recytacja wiersza
11.30 Występ grupy tanecznej ŚDS
11.45 Życzenia Rodzicom i Opiekunom
12.00 Zawody sportowe i zabawa taneczna
12.30 Grill dla wszystkich
13.30 Zakończenie Dni Otwartych

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką pobytu dziennego kierowaną przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Prowadzi działania zgodne z zadaniami pomocy społecznej. Dąży do zapewnienia uczestnikom wsparcia społecznego, którego celem jest zaspokojenie ich podstawowych potrzeb życiowych, oraz optymalne usamodzielnienie się i integracja społeczna.

Adres: ul. Pogodna 63 w Białymstoku, tel. 728 594 189.