Ogłoszenia Duszpasterskie 20160612

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160612

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 11 niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 12.30 Mszę św. odprawi nowo wyświęcony Ks. Jarosław Kalinowski (rodem z Wilna, absolwent Białostockiego Seminarium Duchownego) i bezpośrednio po Mszy św. udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą.

Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła (13.06).

Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika (14.06).

Wspomnienie bł. Jolanty, Zakonnicy (15.06).

Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika (16.06).

W poniedziałek (13.06) po Mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwie Czerwcowym Nabożeństwo Fatimskie.

Pan Jan Sawicki, prezes firmy JAZBUD, ofiarował naszej parafii na budowę plebanii 20 tys. zł. Kupiliśmy za tę kwotę styropian do ocieplenia zewnętrznego ścian plebanii. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Janowi za ten dar, który w minionych latach w znaczący sposób wielokrotnie wspomagał finansowo zarówno budowę naszego kościoła jak również jego wykończenie.

W ostatnich tygodniach na plebanii były wykonywane prace elektryczne na zewnętrznych ścianach budynku (oświetlenie ścian zewnętrznych oraz instalacja odgromowa). Niebawem przystępujemy do wykonania ocieplenia ścian budynku.

Bardzo dziękuję za modlitwy w mojej intencji, życzenia i prezenty z racji 45 rocznicy moich święceń kapłańskich.

Jestem bardzo wdzięczny za pracę przy plebanii (sprzątanie placu i wniesienie styropianu) Panom: Bogdanowi Wasilewskiemu, Darkowi Koronkiewiczowi, Mariuszowi Anuszkiewiczowi i jego synom: Marcelowi i Franciszkowi, Adamowi Urbanowi, Wacławowi Hołowni, Karolowi Mozolewskiemu, Mirosławowi Popławskiemu, Panu Grzegorzowi, Panu Antoniemu i innym osobom. Dziękuję też Marcinowi Mosiejowi, ministrantowi, za ścięcie trawy wokół plebanii.

Serdecznie dziękuje naszym Parafianom, Państwu Barbarze i Henrykowi Rutkowskim za ofiarowanie do naszego kościoła pięknego chodnika (dywanu) oraz dywanów przed ołtarzem, amboną i dywaników przy czterech konfesjonałach. Jest to dar dla upamiętnienia ich złotego jubileuszu małżeństwa.

Kościelna organizacja Kościół w Potrzebie prosi nas o pomoc misjom przez zbiórkę tzw. elektrośmieci, np. stare lodówki, pralki, inny sprzęt agd, stare komputery itp. Prosimy o ich złożenie we wtorek 14 czerwca 2016 r. na placu z tyłu kościoła do godz. 12.00. O tej godzinie ten sprzęt będzie odebrany.

Otrzymaliśmy dużą ilość katolickiej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zachęcam do lektury. Weźmy za darmo.

W następną niedzielę (19.06) w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 8.00 będzie śpiewał chór z parafii św. Wojciecha w Trzebownicku (diecezja rzeszowska).

W następną niedzielę ofiary na tacę na naszą plebanię.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)