II Rowerowa Pielgrzymka Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku

Informacja pobrana z bialystok.kik.opoka.org.pl – II Rowerowa Pielgrzymka Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku

W dniach 20-22.06.2016 odbyła się II (poważniejsza) rowerowa pielgrzymka Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku. W tym roku trasa pielgrzymki przebiegała wyjątkowo malowniczo poprzez najładniejsze przyrodnicze zakątki Podlasia. Wystartowaliśmy spod kościoła św. Wojciecha po błogosławieństwie uzyskanym od naszego księdza kapelana Adama Matana. Jadąc lasami, mijając urokliwe zakątki polskich miasteczek i wsi – trasą pieszej czerwcowej pielgrzymki pieszej – kierowaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w  Różanymstoku. Po długiej podróży, pokonując 85 kilometrów dotarliśmy do celu i dzień zakończyliśmy Mszą Świętą o godzinie 19.00. Zmęczeni fizycznie, naładowani duchowo udaliśmy się na odpoczynek.

Nazajutrz przy pięknej pogodzie wjechaliśmy w granice Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z modlitwą, kojeni wdziękami przepięknej natury zmierzaliśmy do Sanktuarium w Studzienicznej. Znów nasza trasa wiła się wokół lasów, rzeczek i malowniczych jezior augustowskich opromienianych majowym słońcem.  Ten krótszy odcinek liczący sześćdziesiąt kilometrów, pokonaliśmy już pewniej i zakończyliśmy nabożeństwem w sanktuarium otoczonym jeziorami.

W niedzielę po Mszy Świętej, objechawszy augustowskie jeziora, dotarliśmy na stację kolejową i pociągiem wróciliśmy do Białegostoku.

Z Bożą pomocą pielgrzymka przebiegła tak jak zaplanowaliśmy. Wszyscy szczęśliwie pokonaliśmy jej trudy, uczestniczyliśmy w nabożeństwach, a jako premię otrzymaliśmy atrakcyjna pogodę i mogliśmy się nasycić urzekającymi  krajobrazami.  Już planujemy kolejną w przyszłym roku.

W tym roku udział wzięli: Teresa, Danusia, Renata i Mariusz – małżeństwo, Artur, Leszek, Roman, Wacek i Tadeusz i oni są na zdjęciach.

W tym miejscu warto wspomnieć że rok temu, do Hodyszewa jeździło nas tylko 4 osoby: Teresa, Artur, Mariusz i Tadeusz i była to wyprawa dwudniowa 30 – 31.05 2015.

Później we wrześniu w dniu pieszej pielgrzymki do Krypna, my pojechaliśmy tam rowerami , było nas 19 osób już z nowym wtedy kapelanem Ks. Adamem Matanem, następnie był rowerowy wyjazd do Jaworówki na uroczystość patriotyczną upamiętniającą wywózkę mieszkańców Jaworówki, a sezon kończyliśmy wyjazdem – również rowerami – w dn. 11.11.2015 na górę Św. Jana k/Królowego Mostu – był to taki nasz czyn niepodległościowy.

Trasa:
Białystok-Wasilków-Święta Woda-Czarna Wieś Kościelna-Czarna Białostocka-Stara Rozedranka-Lebiedzin-Kładziewo-Majewo-Romanówka-Sadowo-Suchodolina-Różanystok

Różanystok-Dąbrowa Białostocka-Lipsk-Skieblewo-Rubcowo-Gruszki-Mikaszówka-Paniewo-Płaska-Żyliny-Czarny Bród-Przewięź-Studzieniczna

Studzieniczna-Augustów

1.Wyruszamy Kosciol sw Wojciecha 20160520 2.Na_trasie_20160520 3.Przed_bazylika_Rozanystok 20160521 4.Na_trasie_20160521 5.Też_odpoczywamy_20160521