Podsumowanie akcji „Kilometry Dobra”

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Podsumowanie akcji „Kilometry Dobra”

Finał Mistrzostw Świata w Dobroci, czyli akcji „Kilometry dobra” za nami. W Białymstoku, dzięki hojności Podlasian, ułożyliśmy 4946 Metrów Dobra! To dokładnie 217 635 złotówek ułożonych w metrowe ciągi monet, które podczas finału utworzyły srebrzysty dywan. Wszystko po to, by ratować ośrodek Metanoia dla uzależnionej młodzieży. Budynek wymaga generalnego remontu i olbrzymich nakładów finansowych, stąd determinacja białostockiej Caritas, by akcja przebiegła jak najlepiej, by pozyskać jak najwięcej środków. Dziś możemy mówić o sukcesie.

„Naszym pragnieniem było podwoić nasz ubiegłoroczny wynik, a udało się zebrać dużo więcej. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w tegorocznej akcji Kilometry Dobra, dołożyli swoje Dobro, by ratować Metanoię. Dziękuję za zaufanie, za zaangażowanie, za życzliwość” – cieszy się ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas AB.

W kampanii startowało ponad 40 polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Poszczególne miejscowości były reprezentowane przez organizacje pozarządowe, które wzięły udział w zdrowej rywalizacji. Każda z nich zbierała fundusze na pomoc swoim podopiecznym. Wspólnie udało się zebrać 856 470,46 zł czyli 19,47 km dobra – taki wynik widnieje na chwilę obecną na oficjalnej stronie kampanii kilometrydobra.pl, której organizatorem jest Polski Instytut Filantropii. Czy jest wynik ostateczny, dowiemy się już za kilka dni.

„Tegoroczna kampania jest zdecydowanie najbardziej udana w historii Kilometrów Dobra. Wyniki pozytywnie nas zaskoczyły, znacznie zbliżyliśmy się do Rekordu Guinnessa i mamy nadzieję pobić go już za rok” – mówi Agata Papierz, koordynatorka akcji.

Białostockiemu finałowi, na placu przed Teatrem Dramatycznym towarzyszyło szereg imprez: Targi Ekonomii Społecznej, koncerty, gry i zabawy dla dzieci. Na scenie zagrały zespoły: Winnica, Boże Echo, Bensiu & DjYonas (Rymcerze), Heres / Wyrwani z Niewoli. Gwiazdą wieczoru była MARIKA z zespołem. Przez cały czas trwała kwesta do puszek, a każdy chętny mógł dokleić swoją złotówkę do ciągu monet. Główną atrakcją jednak było układanie dywanu z monet jednozłotowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji – darczyńcom, wolontariuszom, partnerom, współorganizatorom. Wielkie Bóg zapłać!

 

Partnerzy:

Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
Securitas Ochrona
Millatrans
FastQuad
Willa Pastel

PSS Społem Białystok

Wydarzenie dofinansowane przez Prezydenta Miasta Białystok.