OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA (5.06.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA (5.06.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X  NIEDZIELA ZWYKŁA

(5.06.2016r.)

1.      „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie.

2.     Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna do puszek na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.     Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia o godz. 17.40 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Po nabożeństwie Msza Święta. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4.     W zakrystii można nabyć czerwcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

5.     Pielgrzymka Seniorów do kościoła św. Antoniego w Sokółce odbędzie się w sobotę 11 czerwca br.  Rozpoczęcie godz. 10.00. W programie Msza Święta,  koncert chórów Seniorów i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu i uczestnictwa w pielgrzymce.

6.     W niedzielę 12 czerwca br. odbędzie się siódmy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsz wyruszy o godzinie 14:00 spod kościoła Św. Rocha. Poprzedzi go Msza Święta o godzinie 12:30 w kościele Św. Rocha. Od godziny 15 do 18 odbędzie się Festyn Rodzinny na placu przy Katedrze Wniebowzięcia NMP. Ukoronowaniem dnia będzie Koncert Uwielbienia Bogu Dźwięki, który rozpocznie się o godzinie 20:30. Zapraszamy serdecznie rodziny oraz wszystkich, dla których wartości życia i rodziny są ważne. Pokażmy, że jest nas wielu!

7.     Fundacja Spe Salvi serdecznie zaprasza wszystkich uzdolnionych muzycznie i pragnących rozwijać swoje talenty wokalne na polu muzyki chrześcijańskiej na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”. Warsztaty rozpoczną się 9 czerwca (czwartek) o godz. 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A i potrwają przez 3 kolejne dni. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl oraz plakacie.

Warsztaty prowadzić będzie Piotr Kurstak, założyciel i lider Akademickiej Scholi Adonai, działającej od kilkunastu lat przy Białostockiej Katedrze, autor tekstów i muzyki wszystkich wykonywanych utworów, kierownik sekcji muzycznej  Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji.

W programie: uczenie się pieśni, które zostaną wykonane na scenie podczas uroczystego koncertu finałowego, wspólny śpiew i modlitwa, konferencje i świadectwa, dużo radości i zabawy.

Warsztaty zakończą się wspólnym występem podczas Koncertu Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI przed Katedrą Białostocką, w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 20.30.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Relacje z poprzednich edycji, szczegółowy program, regulamin i zapisy na naszych stronach internetowych:

8.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        8 VI – św. Jadwiga, królowa;

·        10 VI – bł. Bogumił, biskup;

·        11 VI – św. Barnaba;