Finał Mistrzostw Świata w Dobroci

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Finał Mistrzostw Świata w Dobroci

Do finału Mistrzostw Świata w Dobroci zostało tylko kilka dni. W zawodach startuje ponad 40 polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Jaki wynik osiągniemy w dobroczynnych zawodach? Dowiemy się już 5-go czerwca.

Mistrzostwa Świata w Dobroci to tegoroczne hasło kampanii Kilometry Dobra. Caritas Archidiecezji Białostockiej postanowiła wziąć udział w rywalizacji, aby zebrać pieniądze na remont ośrodka dla uzależnionej młodzieży Metanoia.

Metanoia to takie wyjątkowe miejsce, gdzie młodzi ludzie w kilkanaście miesięcy przewartościowują swoje życie. Tu, z dala od domu, toczą walkę o życie, zdrowie, trzeźwość. Niestety potrzeba dużych nakładów, by budynek, w którym znajduje się ośrodek, dostosować go do nowych przepisów i uzyskać akredytację na dalszą działalność. Wydatki są ogromne. Dlatego cieszymy się z każdej wpłaty i dziękujemy tym, którzy biorą udział w akcji „Kilometry dobra” mówi ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostocki.

W tej nietypowej rywalizacji miasta i miejscowości są reprezentowane przez organizacje pozarządowe, a zwycięzcami tak naprawdę są ich podopieczni. Za sprawą tej akcji podopieczni wielu fundacji, stowarzyszeń dostaną szansę na lepsze, bardziej godne życie. Wielu z nich będzie mogło zrealizować swoje marzenia, poczuć się szczęśliwymi. O to właśnie chodzi w pomaganiu, by nikt nie czuł się pozostawiony sam sobie, bez nadziei na pozytywną zmianę – twierdzi Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii – organizatora kampanii.

W finałowy dzień organizacje zapraszają do wspólnego układania monet w jeden ciąg, który utworzy Kilometry Dobra. W Białymstoku finał rozpocznie się o godz. 12:00 na placu przed Teatrem Dramatycznym i potrwa do 21:00. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą koncerty, gry i zabawy tj. malowanie buziek, kręcenie baloników, dmuchańce. Imprezie towarzyszyć będą Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej. Na scenie wystąpią zespoły: Winnica, Boże Echo, Bensiu & DjYonas (Rymcerze), Heres / Wyrwani z Niewoli. Gwiazdą wieczoru będzie MARIKA z zespołem. Przez cały czas będzie trwać kwesta do puszek, a każdy chętny będzie mógł dokleić swoją złotówkę do ciągu monet. Główną atrakcją będzie układanie dywanu z monet jednozłotowych przed sceną.

Kampania Kilometry Dobra organizowana jest po raz trzeci. W ubiegłym roku w akcję włączyło się 30 organizacji pozarządowych. Łącznie zebrały one ponad milion złotych i ułożyły 26 km dobra. W tym roku chcemy pobić ten wynik i zbliżyć się do Rekordu Guinnessa w tej konkurencji, który wynosi 75 km. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci, wejdź na www.kilometrydobra.pl i wpłać pieniądze na remont Metanoi. Niech mieszkańcy Białegostoku i regionu pokażą po raz kolejny, jak hojnie potrafią pomagać.