OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA (29.05.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA (29.05.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IX  NIEDZIELA ZWYKŁA

(29.05.2016r.)

1.     Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2.     Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała, o godz. 1730 są odprawiane Nieszpory Eucharystyczne. W czwartek na zakończenie oktawy przynosimy do błogosławieństwa wianki i zioła lecznicze. Również tego dnia po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo dzieci.

3.     W poniedziałek, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

4.     We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.

5.     W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 1730.

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7.     W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

8.     W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy Jan Paweł II w Białymstoku pamiątki i dokumenty wystawa czynna czerwiec – sierpień 2016 wernisaż wystawy 01 czerwca 2016 r., o godz. 1630 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

10.  W niedzielę 5 czerwca br. będziemy przeżywać 25. rocznicę ustanowienia Diecezji Białostockiej oraz wizyty św. Jana Pawła II w Białymstoku. Za ten wielki dar Kościół Białostocki złoży dziękczynienie Bogu podczas Mszy Świętej w Katedrze Białostockiej o godz. 1100, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. W uroczystości uczestniczyć będą Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Celestino Migliore, biskupi Diecezji Łomżyńskiej i Drohiczyńskiej oraz biskupi pochodzący z Archidiecezji.

   Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym modlitewnym dziękczynieniu. W naszych modlitwach zanoszonych za pośrednictwem św. Jana Pawła II polecajmy Bogu wszystkich, którzy tworzą nasz Kościół lokalny, duchowieństwo, osoby konsekrowane i wiernych świeckich.

  Również 5 czerwca po południu odbędzie się Festyn Rodzinny w miejscu celebry papieskiej na Krywlanach. Festyn rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

   Szczegółowy program obchodów Jubileuszu 25-lecia znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej archibial.pl.