Ogłoszenia Duszpasterskie 20160529

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160529

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 9 niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej (30.05). Modlimy się za nasza Archidiecezję.

Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (31.05).

Wspomnienie św. Justyna, Męczennika (1.06).

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek (3.06). W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Jest to pierwszy piątek. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy św. Nie ma postu, kancelaria nieczynna.

Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (4.06). Jest to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą.

Międzynarodowy Dzień Dziecka (1.06). Modlimy sie za dzieci.

Uczestniczymy w Nieszporach eucharystycznych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie we czwartek (2.06), procesja eucharystyczna, błogosławienie dzieci i wianuszków.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie X zakonne w pierwszy czwartek razem z Nieszporami.

ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DZIECI I RODZICÓW PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO SOKÓŁKI 4 czerwca 2016.
Zbiórka na parkingu przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego o godz.8.15. Zapisy u ks.Adama

Zaprszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i rodzeństwem na piknik
przy kościele Zmartwychwstania 5 czerwca 2016 (niedziela) od godz. 15:30

W najbliższą niedzielę (5.06) przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Białymstoku oraz powstania Diecezji Białostockiej. Dziękczynna Msza św. w archikatedrze o godz. 11.00 pod przewodnictwem Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, homilię wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Celestino Migliore. O godz. 15.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny na lotnisku Kry wlany w Białymstoku.

Różańcowa papieska intencja misyjna na czerwiec 2016: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki, spotkali formatorów, którzy żyją radością Ewangelii i przygotują ich z mądrością do przyszłej misji.

Różańcowa papieska intencja ogólna na czerwiec 2016: Aby osoby starsze, zepchnięte na margines, a także samotne znajdowały, również w wielkich miastach okazje do spotkania i solidarności.

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim osobom, które zaangażowały się w wizytację kanoniczną naszej parafii, za piękne sprawozdania – świadectwa poszczególnych grup formacyjnych, za piękne spotkanie z Ks. Biskupem w przedszkolu i w naszej szkole. Jestem wdzięczny też naszej procesji: dorosłym, dzieciom, ministrantom za udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy oraz przyozdobienie mieszkań w emblematy religijne na trasie procesji.

Weźmy udział w następną niedzielę (6.06) w wyborach do rad osiedlowych. Nasz lokal wyborczy będzie mieścił sie w Zespole Szkół Integracyjnych im. św. Jana Pawła II przy ul. Łagodnej 10. Radni będą mogli decydować między innymi o 1% Funduszu Obywatelskiego.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w niedzielę 14 maja 2017 r.

Przed zbliżającymi się robotami związanymi z wykonaniem/ociepleniem elewacji chcielibyśmy wstępnie uporządkować teren bezpośrednio przylegający do ścian plebanii – chodzi głównie o usunięcie stamtąd drobnego gruzu, resztek pustaków itp. W związku z tym w najbliższą sobotę (4.06) o godz. 9.00 serdecznie zapraszamy 5 mężczyzn do prac tych porządkowych (spotkamy się przy plebanii). Zakładamy, że porządkowanie nie powinno zająć więcej aniżeli godzinę. Chętni do pomocy powinni zabrać ze sobą rękawice i ewentualnie zadeklarować swój udział kontaktując się z naszym parafianinem p.Bogdanem – 508029672.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)