22 maja – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 22 maja – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 8 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. 
 2. 24 maja – wtorek – w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00 i będzie trwała do godz. 17.30. O godz. 17.30nabożeństwo majowe. Zachęcamy do adoracji. W tym dniu modlimy się za Kościół katolicki w Chinach.  
 3. 26 maja – czwartek – UROCZYTSOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWICHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. będą o godz. 7.009.0010.3013.0018.00. Główna Msza św. o godz.10.30 i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Planetarna, Satelitarna, Komarowa, Jowisza, Bacieczki, Komarowa, Wróblewskiego, Planetarna. Ołtarzyki mają być przy ul. Satelitarnej, Bacieczki, Komarowa, Planetarna. Po zakończeniu procesji będzie Msza św.Weźmy czynny udział w procesji. Udekorujmy domy na trasie procesji. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzyków w tych miejscach jak w ubiegłym roku, niech pomogą sąsiedzi z ulicy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św. niech przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. W związku z procesją zapraszamy wszystkich, którzy biorą udział w procesji: dzieci, młodzież i starszych na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 4. Od piątku będzie oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. nieszpory i procesja eucharystyczna. Tylko w niedzielę  o godz. 17.00.
 5. 26 maja – czwartek – Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Matkach żyjących i o tych, które odeszły do wieczności.
 6. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.30. Dla młodzieży od poniedziałku do środy włącznie o godz. 19.30. w niedzielę o godz. 17.30, w sobotę o godz. 18.45.Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30 połączona z nabożeństwem majowym.
 7. Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Ks. Michała Sopoćki (28.05, początek godz. 18.00 – Bazylika Metropolitalna).
 8. Diakon Łukasz Ruminowicz – nasz parafianin – 28 maja w sobotę o godz. 11.00 w Katedrze Białostockiej otrzyma święcenia kapłańskie. W przyszłą niedzielę, 29 maja o godz.12.00 odprawi swoją pierwszą Mszę św. tzw. prymicyjną. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Módlmy się w jego intencji.
 9. Jest „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
 10. W sobotę odbył się festyn rodzinny. Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzina Na Plus za pomysł, zorganizowanie i poprowadzenie tego festynu. Dziękujemy wszystkim Sponsorom i naszym Parafianom za pomoc i przygotowanie festynu. Tak wiele osób włączyło się do przygotowania i prowadzenia festynu, że nie sposób wszystkich wymienić. Dlatego wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!
 11. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz prowadzonego przez Caritas Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia” w Czarnej Białostockiej.
 12. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła i za makulaturę. Jedna parafianka ofiarowała 1700zł. Serdeczne Bóg zapłać.