Zapraszamy na Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Zapraszamy na Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze, jak również osoby, które noszą w sobie pragnienie  stworzenia takiej rodziny do wzięcia udziału we wspólnym pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik odbędzie się 29 maja 2016 r. (niedziela) w godz. 14.00 – 17.00 na terenie Białostockiego Muzeum Wsi w Osowiczach.

Dojazd: Dla gości wejście boczną bramą przy drodze z asfaltu, przystanek linii 102, Białostockie Muzeum Wsi – II strefa. Wydarzenie ma charakter otwarty,  może w nim uczestniczyć każdy.

Program:

14.00 Rozpoczęcie na terenie skansenu (plac zabaw obok spichlerza i domu z zabawkami).

W sytuacji niesprzyjającej pogody rozpoczęcie odbędzie się w remizie, a wszystkie warsztaty i atrakcje w budynkach Białostockiego Muzeum Wsi.

Podczas imprezy przewidziano następujące atrakcje:

14.15 Pokaz sokolniczy – prowadzący: sokolnicy z Białostockiego Muzeum Wsi.

15.00-17.00

Warsztaty garncarskie – prowadzący: P. Mirosław Piechowski – garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej.

Warsztaty wikliniarskie – prowadzący: P. Jerzy Fiedoruk – plecionkarz i garncarz z Pracowni Lipowa.

Warsztaty rzeźbiarskie – prowadzący: P. Marek Szyszko – rzeźbiarz.

Warsztaty, gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne – prowadzący: P. Piotr Gutowski – pracownik Białostockiego Muzeum Wsi oraz wolontariuszki z V LO w Białymstoku.

Paczki z okazji Dnia Dziecka dla wychowanków rodzin zastępczych – ufundowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Punkt Informacyjny o rodzicielstwie zastępczym MOPR – prowadzący: pracownicy zespołu d.s. pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie W Białymstoku oraz rodziny zastępcze, które podzielą się własnym doświadczeniem. Będzie można uzyskać wszelkie informacje jak zostać rodzicem zastępczym.

Punkt informacyjny Fundacji Dialog – prowadzący: pracownicy i wolontariusze Fundacji Dialog. Będzie można uzyskać informacje jak zostać mentorem – wolontariuszem i pomagać wychowankom pieczy zastępczej.

Wspólny poczęstunek i piknik – dania przygotuje P. Danuta Bagińska. (m.in. ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem, babka i kiszka ziemniaczana, podpiwek i kwas chlebowy, kawa i herbata). W czasie naszego spotkania mile będzie widziany również własny koszyk z prowiantem i koc do biwakowania.

17.00 Wspólne ognisko.

Organizatorami pikniku są: Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja Dialog, Białostockie Muzeum Wsi, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.