OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ (22.05.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ (22.05.2016r.)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

(22.05.2016r.)

1.     Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2.     We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

3.     W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 700, 900 i 1800. Zapraszamy naszych parafian do udziału w procesji ogólnomiejskiej, która wyruszy z Katedry do Kościoła Św. Rocha po Mszy Św. o godz. 1000. Procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy Świętej o godz. 900 i dołączy do procesji ogólnomiejskiej.

4.     W Oktawie Bożego Ciała, od piątku o godz. 1730będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

5.     W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6.     W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 9 010 zł i 30 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.     Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się dzisiaj o godz. 2030w Starym Kościele Farnym występem Orkiestry Kameralnej Sinfonia Academica. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 29 maja, 5 czerwca oraz 19 czerwca,  zawsze o godz. 2030. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

8.     Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne Duszpasterstwa Rodzin 29 maja 2016 roku. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 1500 w Sanktuarium w Świętej Wodzie. Po mszy spotkanie przy ognisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.