„Prawda – Wolność – Życie”

Informacja pobrana z chcejezusa – „Prawda – Wolność – Życie”

„Prawda – Wolność – Życie”
ks. Krzysztof Kralka SAC i Anna Maria Kolberg OV
Apostolicum, Ząbki 2014

Anna Maria Kolberg OV, należąca do stanu dziewic konsekrowanych, jest dyrektorem Szkoły Nowej ewangelizacji OIKOS 2.04, przewodniczącą Rady ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji pelplińskiej, współpracuje z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji i Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Zajmuje się ewangelizacją i formacją ewangelizatorów.

Ks. Krzysztof Kralka SAC to pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista. pracuje w Lublinie. Jest założycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, zespołu Razem za Jezusem oraz Moderatorem Generalnym Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Autorzy zapraszają do zastanowienia się nad swoim życiem: o co w nim chodzi, dlaczego innym się udaje, skąd uczucie niepokoju, pustki, skąd tyle frustracji, a co z Bogiem… Podczas sześciu spotkań powodują, że poznajemy siebie, odkrywamy prawdę o nas, o innych, o Bogu. Sprawiają, że dostrzegamy wolność w tym, co do tej pory wydawało się nam zniewoleniem, a ograniczenia widzimy tam, gdzie do tej pory sądziliśmy, że mamy swobodę. Otwierają nasze oczy na pogląd: co tak naprawdę znaczy żyć i kiedy życie staje się pełne.

Każde spotkanie prezentuje świadectwa twórców. Ilustrują one wyśmienicie treści przekazywane przez autorów. Na zakończenie spotkania czytelnik zostaje zaproszony do krótkiej modlitwy, refleksji, decyzji podsumowującej przedstawione zagadnienia.

Jest to pozycja, która pomaga w życiu duchowym. Wraca się do niej wielokrotnie na różnych etapach, gdy wzrastasz, ale i wtedy gdy upadasz.

okladka-pwz

A.Z.